Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
05.09.2021 r. - Narodzenie NMP - 23 Niedziela Zwykła
Przeżywamy 23. Niedzielę Zwykłą. Serdecznie wszystkich pozdrawiamy, życzymy owocnej modlitwy na tym świętym miejscu i dziękujemy za wspieranie duchowe i materialne naszego sanktuarium i klasztoru.
Jak wspomniał kaznodzieja w ubiegłą niedzielę, dzisiaj po Mszach św. zbiórka na pomoc uchodźcom z Afganistanu (głownie chrześcijan) do skarbony pod chórem. Bóg zapłać!
 
 
Dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o 10.30 oraz spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. też po Mszy św. o 10.30. Dzisiaj jeszcze oprócz Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 14.50 i Nieszpory o 18.00.

W tym tygodniu: w środę w święto Narodzenia NMP rozpoczynamy Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej, który zakończymy Mszą św. pontyfikalną w przyszłą niedzielę 12 września o godz. 18.00 w Ogrodach. Gorąco Was wszystkich zapraszamy do licznego w nim udziału. Jest to czas łaski dla nas i czas wynagradzania Maryi za zniewagi Jej i Bogu oraz Kościołowi Chrystusowemu wyrządzone. Jest to wreszcie czas powierzania Jej w opiekę naszych trosk, naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

Odpust będzie przebiegał wg następującego porządku: - w środę - Uroczystość Narodzenia NMP i u nas rocznica (258) koronacji Matki Bożej. Porządek Mszy św. jak w niedzielę oraz Nieszpory o 18.00 i Apel Maryjny o 20.30. Od czwartku do soboty Msze św. z kazaniami odpustowymi będą wg porządku dnia powszedniego. W te dni odpustu szczególnie zapraszamy codziennie na Apel Maryjny o 20.30 oraz na: Mszę św. dla Żywego Różańca i czcicieli M. B. Rzeszowskiej w czwartek o 18.00; Mszę św. dla chorych i starszych pod przewodnictwem Ks. Bpa Kazimierza Górnego w piątek o 12.00; Mszę św. dla duszpasterskich Grup Młodzieżowych pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego w piątek o 18.00, Mszę św. z bierzmowaniem pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Wątroby w sobotę o 12.00 i Mszę św. dla Grup Apostolskich, Ruchów i Stowarzyszeń w sobotę o 18.00.

W przyszłą niedzielę najważniejszy dzień odpustu: Matki Bożej Rzeszowskiej, Pani naszego miasta. Sumie odpustowej w Ogrodach o godz. 18.00 będzie przewodniczył O. Bp Damian Muskus z Krakowa. Kazania podczas odpustu będzie głosił O. Terencjan Krawiec z Warszawy.

W gablocie kościelnej znajduje się plakat z programem Odpustu, a na bocznych ołtarzach jest program, który bardzo prosimy wziąć do domu, abyście mogli być na bieżąco i brać w nim czynny udział.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Andrzej Wilk z ul. Konopnickiej i śp. Halina Wolman z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek…
Autor:AS / 2021-09-05
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.