Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
07 III 2021 r. - III Niedziela Wielkiego Postu
Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Serdecznie wszystkich pozdrawiamy i składamy serdeczne Bóg zapłać za duchowe i materialne wspieranie sanktuarium i klasztoru.  
 
Dziś Droga Krzyżowa o 11.30 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.45, a potem Msza św. o 18.30 bez kazania.  
 
W tym tygodniu: jutro - w sposób szczególny uświadommy sobie potrzebę szacunku i wdzięczności dla wzniosłego powołania każdej kobiety, i otoczmy modlitwą wszystkie bliskie naszemu sercu kobiety; w środę – początek nowenny przed uroczystością św. Józefa, którą będziemy odmawiać na Mszach św. wieczornych; w sobotę - (trzynastego dnia miesiąca) 8. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka i miesięczny dzień modlitwy w intencji Kościoła, Ojca Świętego i Ojczyzny.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną NMP i swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
Przez Wielki Post przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich. 
 
Droga Krzyżowa w dni powszednie w Wielkim Poście w bazylice w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17:30. Zaś za dwa tygodnie w naszym sanktuarium rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. 
 
W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Zdzisław Łakomy z ul. Kochanowskiego.
Wieczny odpoczynek…  
 
Autor:Klasztor / 2021-02-06
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.