Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 IX 2019 r. - XXII niedziela zwykła
1. 20 lat temu w 1999 roku Ojciec św. Jan Paweł II ustanowił M. B. Rzeszowską  - Patronką Miasta. W 2008 roku papież Benedykt XVI ustanowił liturgiczne święto naszej Pani na dzień 12 września. Jest to data Odsieczy Wiedeńskiej. Od 2009 roku Odpust ku czci naszej Matki, rozpoczynamy wieczorem 7 września Maryjnym Nieszporami i kończymy centralną Mszą św. 12 września na Ogrodach. Już dzisiaj chcemy Was gorąco zaprosić do udziału w odpuście. Jest to czas łaski dla nas i czas wynagradzania Maryi za zniewagi Jej i Bogu oraz Kościołowi Chrystusowemu wyrządzone. Jest to wreszcie czas powierzania Jej w opiekę naszych trosk, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. 
Zapraszamy więc już w sobotę 7 września na Nieszpory o 17.30, Mszę św. o 18 i o 19.15 muzyczny koncert w Bazylice. Szczegółowy program Odpustu zamieszczony jest w gablocie oraz na stronie Sanktuarium.
 
2. W przyszłą niedzielę – 8 września, w drugim dniu Odpustu, przypada 256 rocznica koronacji M.B. Rzeszowskiej papieskimi koronami. W tym dniu o. Metody Kornacki – wieloletni proboszcz naszej parafii i przełożony klasztoru, o godz. 12 odprawi Mszę św. dziękczynną za 50 lat kapłaństwa. Polecamy go waszej modlitwie.
 
3. Również w przyszłą niedzielę, w ramach Odpustu, na naszych Ogrodach odbędzie się piknik rodzinny z różnymi atrakcjami dla dzieci, zabawą i występami zespołów tanecznych. Rozpoczęcie o godz. 13 a zakończenie o 16.30 koncertem pt.: „Muzyka Moniuszki w Ogrodach Bernardyńskich” w 200. Rocznicę urodzin kompozytora”, w wykonaniu Filharmonii Podkarpackiej oraz solistów. W programie: pieśni, arie, utwory orkiestrowe Stanisława Moniuszki. Wstęp wolny. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
 
4. W odpowiedzi na apel prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, o uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, dzisiaj o godz. 14.00 rozbrzmią dzwony kościelne, a my polecajmy Bogu ofiary dwóch totalitaryzmów i przyszłość naszej Ojczyzny.
 
5. We wtorek 3 września Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na powakacyjnie spotkanie w Centrum po Mszy świętej wieczornej.
 
6. W środę 4 września o godz. 20 na naszych Ogrodach odbędzie się ostatni seans Wakacyjnego Kina Plenerowego współorganizowanego przez nas z Panią Wojewodą. Wyświetlony będzie film p.t.: „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” – w reż. Denisa Delicia. Jest to ekranizacja książki Arkadego Fiedlera o jednej z najskuteczniejszych jednostek myśliwskich II wojny światowej.
 
7. W sobotę - 7  września o godz. 15 w naszym Centrum odbędzie się powakacyjne spotkanie Dzieci Bożych i Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej. Zachęcamy dzieci i młodzież do wstąpienia w ich szeregi.
 
8. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, w którą odwiedzimy chorych naszej parafii.
 
9. We poniedziałek i wtorek – 2 i 3 września – Parafialny Zespół „Caritas” od godz. 15.30 do 18 będzie wydawał żywność dla ubogich.
 
10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do Pana śp. + Anna-Janina Gromada, zam. przy ul. Kochanowskiego, + Stanisława-Genowefa Włoch, zam. przy ul. Marszałkowskiej i + Helena-Anna Sitarz, zam. przy ul. Szwoleżerów 1. Ich dusze, oraz naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
Autor:Klasztor / 2019-09-01
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.