Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 XII 2019 r. - I niedziela adwentu
1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować na godne przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego. Szczególna świeca „roratka” symbolizuje nam Matkę Najświętszą, która ofiarowuje się Bogu i spala dla nas, abyśmy chcieli zatroszczyć się o własne zbawienie. Zapraszamy na roraty; wszystkich codziennie o godz. 6, dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30.
 
2. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie z opłatkami naszych braci. Staropolskim Bóg zapłać gorąco dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.
Tych, którzy chcieliby jeszcze zaopatrzyć się w opłatki, zapraszamy codziennie do zakrystii po każdej Mszy św.
 
3. W przyszłą niedzielę 8 grudnia będziemy przeżywać XX dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.
8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, jest to patronalne święto naszej bernardyńskiej prowincji. Sumie o godz. 12 będzie przewodniczył Ks. Bp Kazimierz Górny, który po Mszy św. dokona poświęcenia figury M.B. Niepokalanej w naszym klasztornym wirydarzu.
 
4. W najbliższy piątek o godz. 18 w naszej Bazylice rozpoczną się trzydniowe rekolekcje adwentowe, które wygłosi Ks. Prof. Paweł Sobierajski, śpiewak operowy, który prowadził przez ostatnie lata koncerty na Ogrodach podczas wrześniowego odpustu. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.
 
5. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na "Taize" Europejskie” -  Spotkanie Młodych we Wrocławiu. Wyjazd w sobotę 28 grudnia 2019 powrót w  środę 1 stycznia 2020. Jest to ekumeniczne spotkanie modlitewne, połączone ze zwiedzaniem Wrocławia. Cena 240 zł + koszt przejazdu (ok. 130zł). Zapisy i szczegółowe informacje na plakatach,  oraz stronie diecezji.
 
6. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, na paczki świąteczne dla ubogich. Prosimy o wsparcie.
 
7. W tym tygodniu przypadają dni chrześcijańskiej odnowy religijnej: I czwartek – o godz. 18 Msza św. z Liturgią Godzin i modlitwa o powołania, I piątek – nabożeństwo poświęcenia Sercu Jezusowemu i I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi  oraz odwiedziny chorych w parafii.
 
8. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, w sobotę św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła. Pomyślmy też o postanowieniach adwentowych; modlitwie, umartwieniu i uczynkach miłosierdzia.
 
9. Zapraszamy do naszego klasztornego sklepiku, gdzie każdy znajdzie odpowiednią dla siebie lekturę na Adwent, ładny kalendarz na rok 2020 i ciekawy prezent na Mikołaja, a wkawiarence ziołową medycynę dla poratowania zdrowia.
 
10. W minionym tygodniu odszedł do Pana: + Ryszard Mydlak, zam. przy ul. Sienkiewicza. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2019-12-01
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.