Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
10 I 2021 r. - Niedziela Chrztu Pańskiego
Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Kolędy jednak wg polskiej tradycji należy śpiewać do święta Ofiarowania Pańskiego czyli do M. B. Gromnicznej (2 lutego). Dzisiaj o 18.00 Nieszpory.
Serdecznie pozdrawiamy wszystkich zgromadzonych na Eucharystii i dziękujemy za wszelką życzliwość dla naszego sanktuarium i klasztoru.  
 
Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny Urodziny czy Jubileusze, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
W tym roku z racji pandemii zamiast wizyty kolędowej kapłana w domach – zapraszamy rodziny z poszczególnych ulic naszej parafii na dodatkową Mszę św. o godz. 19.00 od jutra do najbliższego piątku. W czasie spotkania będzie poświęcenie przyniesionej wody do pokropienia mieszkania, możliwość zapisania nowych rodzin w kartotece parafialnej i możliwość rozmowy z duszpasterzem na tematy rodzinne i parafialne.
Spotkania kolędowe z rodzinami będą: w poniedziałek 11 stycznia z ulicy Sienkiewicza; we wtorek 12 stycznia z ulic: Marszałkowskiej i Szwoleżerów; w środę 13 stycznia z ulic: Konopnickiej i Podchorążych; w czwartek 14 stycznia z ulic: Jabłońskiego, Kochanowskiego i Ks. Jałowego i w piątek 15 stycznia z ulic: Grunwaldzkiej, Różanej, Sokola, Asnyka, Sobieskiego, Bernardyńskiej, Syrokomli i Grottgera.PDF.  
 
Organizujemy - z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego - Kurs Przedmałżeński dla Narzeczonych. Pierwsze spotkanie i zapisy we wtorek (w przyszłym tygodniu) 19 stycznia o godz. 18.30. Spotkania będą we wtorki i środy przez trzy tygodnie.  
 
Siostry Prezentki ogłaszają nabór do klasy I i IV Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Rzeszowie. Szczegóły na stronie internetowej szkoły oraz w gablotce i na ulotkach.  
 
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Stanisław Zagórski z ul. Sienkiewicza i w Stanach Zjednoczonych związany z nasza parafią śp. Jacek Łuczko. Wieczny odpoczynek...  
 
Autor:Klasztor / 2021-01-11
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.