Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
12 I 2020 r. - Święto Chrztu Pańskiego
1. Dzisiaj O. Rafał i Pan Michał zapraszają do wspólnego kolędowania o godzinie 17.30. 
 
2. Kończy się okres Bożego Narodzenia, ale czas kolędowania i funkcjonowania Szopki trwa do 2 lutego. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do nawiedzania naszej Betlejemskiej Stajenki. Szopka uruchamiana jest codziennie od godz. 10 do 17.30 i w Niedzielę pomiędzy Mszami, bowiem na czas Liturgii, musi być wyciszona.
 
3. W naszej Parafii przeżywamy Kolędę, czyli Odwiedziny Duszpasterskie wiernych. Wszystkim, którzy do tej pory otworzyli nam drzwi swoich mieszkań serdecznie dziękujemy za życzliwość, ale również za troskę o duchowy wymiar tej najmniejszej Wspólnoty Kościoła. Wasza postawa informuje nas o waszym nastawieniu do swoich duszpasterzy, ale również o tym, czy w przyszłości kapłan powinien uczestniczyć w pogrzebie osób, które za życia unikały go.
 
4. W dobie, kiedy w sposób napastliwy i podły atakowane jest nie tylko duchowieństwo, ale również wartości duchowe i symbole naszej wiary, potrzeba szczególnej jedności i wzajemnego wsparcia. Jeśli nie będziemy stać przy sobie i walczyć o swoją wiarę w Chrystusowym Kościele do którego wszyscy należymy, zostaniemy zniszczeni. Netflix i inne organizacje w sposób zorganizowany i zaprogramowany chcą zniszczyć fundamenty naszej wiary; poprzez powielane kłamstwa, ośmieszanie i obrzydzanie nie tylko moralnych i religijnych postaw, ale także samego Boga, Matki Bożej i naszych świętych. Trzeba temu stanowczo przeciwdziałać i być aktywnym. Naszej bierności Bóg nie usprawiedliwi.
 
5. Jutro 13 stycznia odwiedzimy mieszkańców ulicy Marszałkowskiej,  
we wtorek 14 stycznia ulic: Jałowego, Kochanowskiego i Sokoła,
w środę 15 stycznia: Asnyka, Bernardyńskiej, Grottgera, Sobieskiego i Syrokomli.
Również w środę 15 stycznia będzie możliwość uzupełnienia Kolędy, z powodu przeszkody w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłoszenie takiego uzupełnienia w zakrystii.
Plan Kolędy zamieszczony jest w gablocie na zewnątrz i na stronie Sanktuarium.
 
6. We wtorek 14 stycznia o godz. 18.45 w ramach 49. Bernardyńskich Wieczorów Muzycznych odbędzie się w naszej Bazylice Koncert pt. „Przy wigilijnym stole”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy wraz z Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr oraz Studium Muzyki Liturgicznej.
 
7. Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych rozpoczniemy w środę 15 stycznia o godz. 18.30. Spotkania odbywać się będą w naszym Bernardyńskim Centrum przy Bazylice. Zapisy podczas pierwszego spotkania.
 
8. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pan + Jan Rzucidło, zam. przy ul. Marszałkowskiej, oraz Konrad Bogumił Nycz, zam. przy ul. Jabłońskiego.
Dobry Jezus, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2020-01-12
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.