Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
12 IX 2019 r. - Uroczystość M.B. Rzeszowskiej
1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Pani Rzeszowa, porządek Mszy św. następujący: 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Od godz. 17 będą miały miejsce powitania pieszych pielgrzymek w kaplicy Matki Bożej. Dzisiejszy, szósty już dzień naszego Odpustu, to dzień Pielgrzymki Rodzin i Służb Mundurowych Podkarpacia. Słowo Boże głosi Ks. Piotr Steczkowski, Kanclerz Kurii w naszej rzeszowskiej diecezji.
 
Centralna Uroczystość na ołtarzu polowym w Ogrodach o godzinie 18. Przed Mszą św. wprowadzenie pocztów sztandarowych i pododdziałów Służb Mundurowych. Sumie Pontyfikalnej z udziałem naszych Księży Biskupów, duchowieństwa władz państwowych i samorządowych oraz pielgrzymów do M.B. Rzeszowskiej, przewodniczył będzie Ks. Bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. Dzisiaj pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny.
 
2. Po wieczornej Mszy św. na Ogrodach wykonany będzie musical pt.: „Forza venite gente”, o św. Franciszku z Asyżu. Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego pięknego spektaklu.
 
3. W naszym sklepiku można zakupić rzeźbione w drewnie i złocone figurki Matki Bożej 
Rzeszowskiej. Nie są tanie, bo ich wykonanie jest bardzo pracochłonne. Planujemy na Adwent wykonać znacznie tańsze z żywicy. Zapraszamy również do naszej kawiarenki zaopatrzonej w miód bernardyński i nowe zakonne zioła.
 
4. Przy okazji Odpustu pragniemy gorąco podziękować wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom. Dziękujemy za wasze modlitwy, ofiary i za życzliwość. W waszych intencjach modlimy się każdego dnia i polecamy opiece Maryi. 
Obecnie przygotowywane są dwa zamykane, wyciszone i wentylowane konfesjonały oraz klęczniki do kaplicy św. Jana Pawła II. Ufamy, że na Adwent będą już gotowe, a my dzięki waszej ofiarności będziemy mogli je sfinansować, bowiem jeden konfesjonał kosztuje 25 tysięcy złotych. 
 
5. Na owocne i radosne świętowanie ku czci Pani Rzeszowskiej przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
Autor:Klasztor / 2019-09-12
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.