Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
12 V 2019 r. - IV niedziela wielkanocna
1. Dzisiejsza Niedziela – Dobrego Pasterza, jest Światowym Dniem modlitw o powołania. Przy tak zmasowanym ataku na Kościół, trzeba jeszcze goręcej modlić się od odwagę dla chłopców i dziewcząt, w sercu których zrodzi się myśl o powołaniu, aby umieli pójść za tym głosem Boga. Przy tej okazji informujemy, że również nasz zakon przyjmuje kandydatów na kapłanów po maturze, a na braci zakonnych po średniej i zawodowej szkole. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 
2. Jutro, 13 maja, dzień pierwszych objawień fatimskich. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Widzimy jak szatan atakuje Kościół i nasze rodziny, posługuje się przewrotnymi ludźmi, którzy w majestacie prawa chcą przyczynić się do deprawacji najmniejszych. Weźmy ponownie do ręki Różaniec, aby dla siebie i naszej Ojczyzny zjednywać Boże miłosierdzie, a dla błądzących opamiętanie. Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się jutro po Mszy św. o 18.30. Gorąco zapraszamy do udziału.
 
3. W przyszłą Niedzielę 19 maja  podczas Mszy św. o godz. 12 będzie miała miejsce I Komunia św., a 26 maja rocznica I Komunii św. w naszej parafii. Wiernych, którzy uczęszczają na godzinę 12 gorąco prosimy o przesunięcie w te Niedziele, swojego uczestnictwa na inną godzinę, aby udostępnić dzieciom oraz ich bliskim przestrzeń kościoła.
4. Składka z przyszłej niedzieli (19 maja) jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Katolickiego Radia VIA.
5. Serdecznie zapraszamy naNabożeństwa Majowe, które w naszej Bazylice odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 18.
 
6. We wtorek w Liturgii Kościoła przypada święto św. Macieja Apostoła, w środę św. Małgorzaty z Kortony, w czwartek św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, w piątek św. Paschalisa Baylona, a w sobotę św. Feliksa z Cantalice, zakonników.
 
7. Księża biskupi zachęcają do żarliwej modlitwy za przyczyną św. Michała Archanioła, aby bronić ludzkie dusze i nasze święte symbole wiary przed atakami szatana. Módlmy się również o wybór mądrych i odpowiedzialnych ludzi, którzy będą chcieli i umieli bronić naszej wiary, naszych wartości i duchowej suwerenności w laickiej i pogubionej Europie.
 
Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
Autor:Klasztor / 2019-05-12
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.