Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
12 VII 2020 r. - XV niedziela zwykła
1. Gorąco dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli na pomoc powodzianom. Zebraliśmy dziesięć tysięcy dwadzieścia osiem złotych. 
 
2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w godzinie miłosierdzia. Codziennie w Bazylice o godz. 15 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlimy się o ustanie epidemii oraz o dobrą pogodę. W tych samych intencjach każdego dnia po wieczornej Mszy św., odmawiamy Różaniec.
 
3. W bieżącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: jutro świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę św. Bonawenturę, Bpa i Dra Kościoła,  w czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej czyli NMP z Góry Karmel, w sobotę św. Szymona z Lipnicy, bernardyna, którego obraz i relikwie znajdują się w naszej Bazylice przy bocznym ołtarzu. 
 
4. Zapraszamy do sklepiku klasztornego z prasą katolicką, dewocjonaliami oraz ciekawymi pozycjami książkowymi. Zapraszamy też do naszej kawiarenki przy Ogrodach, gdzie można zaopatrzyć się w dobre lecznicze, maści, syropy i zioła, przygotowane według zakonnych receptur.
 
5. Przeżywamy bardzo ważne wybory prezydenckie, od których w dużej mierze zależało będzie kształtowanie się nie tylko życia politycznego, ale co najważniejsze, życia duchowego narodu. Na ile w życiu publicznym naszej Ojczyzny poszanowane będą: małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, które jest zalążkiem rodziny jako miejsca poczęcia i wychowania człowieka. Na ile prawo wolności nie będzie przeradzać się w swawolę wyszydzania wiary, profanowania świętości i wyśmiewania wierności Bogu, Ojczyźnie i Kościołowi. Musimy być świadomi potężnego nacisku sił zewnętrznych, tych państw, w których środowiska liberalne i ateistyczne wymusiły zmianę pojęcia małżeństwa i rodziny, oraz zawładnęły prawem do deprawacji dzieci.
Słyszymy często zachętę: trzeba iść do wyborów i zagłosować zgodnie z sumieniem. Dzisiaj nierzadko głos sumienia jest zagłuszony a nieraz zniekształcony, dlatego trzeba wielu katolikom powiedzieć: trzeba zagłosować  zgodnie z Bożym Prawem Dekalogu i ewangelicznymi wartościami. Bo Katolik to dobrze uformowany patriota; człowiek, który wartości duchowe stawia na pierwszym miejscu, a losy Ojczyzny i narodu powierza w ręce ludzi wiarygodnych i prawych, o stałych poglądach i etycznej postawie moralnej w życiu osobistym i publicznym.
Módlmy się za Ojczyznę i o odpowiedzialne nasze wybory słowami wielkiego patrioty Ks. Piotra Skargi: „Boże, Rządco i Panie narodów…”
 
6. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. + Ryszard Kurowski, zam. przy ul. M. Konopnickiej. Jego duszę, i bliskich naszych zmarłych, oraz ofiary epidemii polecajmy Bożemu Miłosierdziu. 
Autor:Klasztor / 2020-07-12
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.