Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
13 Niedziela Zwykła

1. W czwartek, 22 czerwca żegnaliśmy naszych współbraci, którym Zarząd Prowincji wyznaczył pracę duszpasterską na nowych placówkach. Dzisiaj w naszej wspólnocie klasztornej witamy ojców, którzy podejmują duszpasterską posługę w naszym Sanktuarium i Parafii a są nimi: o. prof. Oktawian Jusiak, o. Kazimierz Kowalski, o. Zdzisław Makowiecki i o. Salwator Bartosik, który po 12 latach powraca do pracy w Rzeszowie. Nowoprzybyłym ojcom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, dobrego samopoczucia pośród nas i owocnej pracy.

2. Zapraszamy na Saletyńskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Dębowcu w dniach od 10 do 14 lipca 2017 r.

3. Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w tym roku w dniach 17-19 sierpnia w Parku Papieskim w Rzeszowie. Informacje szczegółowe i zgłoszenia na stronie duszpasterstwa młodzieży.

4. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września.

5. Zapraszamy do udziału w 40-tej Pieszej Pielgrzymce Rzeszowskiej na Jasną Górę. Zapisy do naszej grupy św. Jana z Dukli, której przewodnikiem jest o. Rafał będą prowadzone 16 i 23 lipca od godziny 16 do 19 w Bernardyńskim Centrum. Koszty pielgrzymki jak w ubiegłym roku. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

6. FZŚ w dniu 23 lipca organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę i zaprasza do udziału. Zapisy w dni powszednie przy furcie obok sklepiku po wieczornej Mszy św.

7. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście zarówno w naszej świątyni, jak również tam gdzie będziecie wstępować na Mszę św. ale też na zwiedzanie  sakralnych zabytków, przywdziewali odpowiedni strój (spodnie co najmniej do kolan i okryte ramiona) oraz uszanowali ciszę i świętość miejsca. Jest to nie tylko wymóg kultury, ale także naszej wiary.

8. Przypominamy, że od minionego poniedziałku zmieniły się w naszej Bazylice dyżury spowiedzi, a więc spowiadamy podczas każdej Mszy św. w niedziele i dni powszednie poczynając od godz. 6.00 do 18.30 oraz dodatkowo w dni powszednie w godzinach: 10.30-12.00 i 15.00-16.30.

9. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy: I czwartek i I piątek miesiąca, a  w liturgii Kościoła przeżywamy:
3 VII święto św. Tomasza, Apostoła,
6 VII wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
9 VII wspomnienie św. Jana z Dukli, bernardyna; w sanktuarium w Dukli i Na Puszczy święto. Zapraszamy do pielgrzymowania do relikwii świętego Jana, patrona Dukli i Lwowa.

10. Zapraszamy naszego klasztornego sklepiku, gdzie można zakupić prasę katolicką i religijne książki i pamiątki z naszego sanktuarium, zapraszamy również do kawiarenki przy Ogrodach Bernardyńskich na dobrą kawę, smaczne lody i ciasta.

11. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana Antoni Skwarko, zam. przy ul. Podchorążych. Wieczny odpoczynek …

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.