Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
13 XII 2020 r. - III Niedziela Adwentu
Już trzecia niedziela Adwentu zwana Gaudete (tzn. radujcie się) czyli niedziela radości z powodu bliskości nadejścia Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia. Dzisiaj 39. bolesna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Otoczmy więc wszystkie trudne sprawy Polski i ofiary stanu wojennego naszymi modlitwami. Zachęcamy także do zapalenia dzisiaj o 19.30 w oknach naszych domów świec wolności.  
 
We wtorek zakończenie oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji tej oktawy codziennie Nieszpory Maryjne pół godziny przed Mszą św. wieczorną i Msza św. z kazaniem.
W środę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, która będzie odmawiana po Mszach św. wieczornych.
Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
Roraty w naszej bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 6 rano.  
 
Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadzamy w zakrystii i w sklepiku. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji na potrzeby naszego sanktuarium.  
 
Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, z których przygotowane zostaną paczki świąteczne dla ubogich.  
 
Święta coraz bliżej, dlatego od soboty rozpoczniemy całodzienną spowiedź, aby dać wam możliwość pojednania się z Bogiem. Bardzo prosimy, zwłaszcza tych, którzy już dawno nie przystąpili do spowiedzi, aby uporządkowali swoje relacje z Bogiem i bliźnimi i odnowili swoje życie wewnętrzne.
 
Autor:Klasztor / 2020-12-14
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.