Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
14 IV 2019 r. - Niedziela Palmowa
1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna szczególny tydzień w liturgii Kościoła. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, poprzez które zostaliśmy odkupieni. Najpełniej te dni możemy przeżyć po dobrej spowiedzi świętej.
 
2. Od dzisiaj do Wielkiej Środy  włącznie, w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6 do 19; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do 17, bowiem potem kapłani brać będą udział w liturgii triduum paschalnego. W Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 6 do 12. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni, kiedy do konfesjonałów przyjdą osoby pracujące za granicą.
 
3. W Wielki Czwartek o 18 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Na zakończenie liturgii przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy, Gorzkie żale i adoracja.
 
4. W Wielki Piątek liturgia męki pańskiej rozpocznie się o godz. 18, po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego grobu, Gorzkie żale i adoracja. Nasza adoracja może być szczególną formą wynagrodzenia Bogu za nasze zaniedbania w modlitwie w ciągu roku. 
 
5. Przypominamy, że w W. Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę tradycyjnie nie spożywamy pokarmów mięsnych. 
 
6. Coroczna kolekta wielkopiątkowa (przy krzyżu)  jest wsparciem dla wspólnot wiernych i miejsc w Ziemi Świętej. W W. Piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 
7. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kruchcie pod chórem w godzinach od 9 do 15.
liturgia wigilii paschalnej w W. Sobotę wraz z poświęceniem ognia, rozpocznie się o godz. 19 na placu przed Bazyliką. Adoracja w W. Czwartek, W. Piątek i w W. Sobotę trwać będzie do godz. 22.30.
 
8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczystą liturgię rozpoczniemy Procesją Rezurekcyjną o godz. 6, którą w tym roku poprowadzi ks. bp Edward Białogłowski, gorąco zapraszamy asystę kościelną i służbę liturgiczną do podjęcia baldachimu, chorągwi i feretronów. Z racji rezurekcji, następna Msza św. rozpocznie się o godz. 8.
 
9. Dziękujemy za produkty żywnościowe dla ubogich, oraz za ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Dzisiaj po Mszach św. rozprowadzamy baranki na stół wielkanocny, ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na dzieła Caritas. Zechciejmy je wesprzeć. 
 
10. W dniu 1 maja Odnowa w Duchu Św. organizuje pielgrzymkę do Bożego grobu w Miechowie i do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Szczegóły i zapisy dzisiaj w zakrystii po Mszy św.
 
11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej + Stefania Szetela, zam. przy ul. Marszałkowskiej, Tadeusz Gliwa zam. przy ul. Ks. Jałowego, Krystyna-Elżbieta Zięba zam. przy ul. Sienkiewicza i Władysław Michał Kłoda, zam. przy ul. Różanej. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2019-04-14
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.