Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
15 IX 2019 r. - XXIV niedziela zwykła
1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w Odpuście M.B. Rzeszowskiej. Zachęcamy, abyście często nawiedzali Cudowną Kaplicę Matki Bożej i Kaplicę św. Jana Pawła II. Rodziny polskie i Ojczyzna potrzebują naszej modlitwy.
 
2. Dzisiaj przypada święto Matki Bożej Bolesnej. Nadto w naszym dekanacie Rzeszów - Fara, na ul. 3 Maja odpust w kościele św. Krzyża.
 
3. We wtorek o godz. 17w Auli naszego Centrum odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Bardzo gorąco zapraszamy młodzież naszej parafii, która przygotowywała się w ubiegłym roku do bierzmowania oraz uczniów klas siódmych i ósmych. Przypominamy, że sakrament Bierzmowania jest wyrazem troski o rozwój swojej wiary, dlatego wymagany jest, aby zostać rodzicem chrzestnym i przy zawarciu małżeństwa. Młodzież powinna go przyjmować w parafii swojego zamieszkania.
 
4. We wtorek 17 września przypada 80. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Prosimy o modlitewne uczczenie tej rocznicy. W Rzeszowie główne obchody rozpoczną się w kościele Świętego Krzyża o godz. 18 celebracją eucharystyczną, po czym nastąpi modlitewny przemarsz pod Krzyż Ofiar Komunizmu na pl. Śreniawitów. Serdecznie zapraszamy.
 
5. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia:
w poniedziałek św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, 
we wtorek święto Stygmatów św. O. Franciszka,
w środę święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, 
w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 
6. W naszym sklepiku można zakupić rzeźbione w drewnie i złocone figurki Matki Bożej 
Rzeszowskiej. Nie są tanie, bo ich wykonanie jest bardzo pracochłonne. Planujemy na Adwent wykonać znacznie tańsze z żywicy. Zapraszamy również do naszej kawiarenki zaopatrzonej w miód bernardyński i nowe zakonne zioła.
Autor:Klasztor / 2019-09-14
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.