Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
15 XI 2020 r. - XXXIII Niedziela Zwykła
Dzisiaj w naszej wspólnocie wspieramy po Mszach św. Kościół prześladowany, a konkretnie przeżywających ogromne trudności katolików w Republice Centralnej Afryki. Uczyńmy to poprzez złożenie ofiary do skarbony pod chórem w bazylice. Dzisiaj na Mszach św. uroczyste poświęcenie opłatków.
 
W tym tygodniu: jutro – NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; we wtorek – świętego św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ; w środę - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży; w czwartek - bł. Salomei, dziewicy, w piątek - św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w sobotę - wspomnienie Ofiarowania NMP i w przyszłą niedzielę – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 
Przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych (listopadowych) jest przez cały listopad Msza św. o 18.00 (w niedzielę o 18.30) poprzedzona modlitwą z wypominkami od godz. 17.15 (a w niedziele od 17.45). Przez cały listopad można też zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego.  
Ze względu na pandemię poświęcone opłatki wigilijne rozprowadzamy w zakrystii i w sklepiku. Również świece wigilijne z Cartitas’u są do nabycia w zakrystii i w sklepiku. Pamiętajmy też o zaopatrzeniu w poświęcone opłatki wigilijne i świece na stół wigilijny seniorów z naszych rodzin i z sąsiedztwa.  
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Halina Gawrońska z ul. Szwoleżerów i śp. Józef Głowacki z ul. Konopnickiej. Wieczny odpoczynek…
 
Autor:Klasztor / 2020-11-16
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.