Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
15 XII 2019 r. - III niedziela adwentu
1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień kwartalnych modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Przez przyczynę Maryi prośmy Boga o to, aby w naszych rodzinach panował duch modlitwy, życzliwości wzajemnej i zgody.
 
2. Dzisiaj o godz.17.45 Nieszporami i procesją eucharystyczną kończymy Oktawę Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali w niej udział, a szczególnie tym osobom, które podjęły baldachim, feretrony i chorągwie.
 
3. Gorąco zapraszamy na Mszę św. Roratnią codziennie o godz. 6 rano. Przynieśmy ze sobą lampiony, by zapalone w świątyni światło zanieść do naszych rodzin i domów. 
 
4. Święta zbliżają się ku nam dużymi krokami. Jutro rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, a od czwartku rozpoczniemy całodzienną spowiedź, aby dać wam możliwość pojednania się z Bogiem. Bardzo prosimy, zwłaszcza tych, którzy już dawno nie przystąpili do spowiedzi, aby uporządkowali swoje relacje z Bogiem i bliźnimi i odnowili swoje życie wewnętrzne. 
 
5. Przy ołtarzu św. Franciszka jest kosz na produkty żywnościowe, które w dniach 18 i 19 grudnia parafialny Caritas od godziny 15.30 do 18 rozprowadzał będzie w paczkach świątecznych dla dzieci i ubogich. Gorąco dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego, która przygotowała 60 paczek dla starszych osób.
 
6. W zakrystii codziennie po Mszach św. można zaopatrzyć się w opłatki na Wigilię, natomiast w sklepiku zakupić świecę Caritas, z której dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia w diecezji oraz w świecie. Codziennie też zapraszamy do naszego sklepiku i naszej kawiarenki.
 
7. W związku z powtórną już kradzieżą obrazu Pana Jezusa Miłosiernego podjęliśmy decyzję, aby podarowany nam przez panią Elżbietę Płodzień, która namalowała nowy, większy obraz Jezusa Miłosiernego, umieścić go na ołtarzu św. Józefa. Będzie tutaj bezpieczniejszy a zarazem bardziej dostępny dla czcicieli Bożego Miłosierdzia. Relikwie św. JPII przeniesiemy do jego kaplicy. Bardzo serdecznie dziękujemy pani malarce za ten dar.
 
8. Informujemy również, że w najbliższym czasie zdjęty zostanie krzyż z wnęki na absydzie na zewnątrz bazyliki i oddany do konserwacji.
 
9. Komenda Wojewódzka Policji apeluje i prosi wszystkich pieszych, aby po zmroku zakładali odblaskowe elementy, to w istotny sposób chroni przed nieszczęściem. Apeluje też do kierowców o roztropność i odpowiedzialność, zwłaszcza na przejściach dla pieszych. My jako duszpasterze apelujemy nie tylko do wyobraźni, ale też i sumienia. Lekkomyślna, nieodpowiedzialna i brawurowa jazda, jest grzechem przeciwko miłości bliźniego i przeciw piątemu przykazaniu. W Polsce w ciągu roku łączna liczba wypadków i kolizji sięga pół miliona.
Autor:Klasztor / 2019-12-15
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.