Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
17 I 2021 r. - II Niedziela Zwykła
Przeżywamy 2. niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Nieszpory o 18.00.W tym tygodniu: w poniedziałek rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan; we wtorek w naszej diecezji uroczystość św. Józefa Sebastian Pelczara, biskupa, głównego patrona diecezji rzeszowskiej; w czwartek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy oraz tradycyjny dzień babci. Także w czwartek kwartalna Msza św. za zmarłych Ojców, Braci, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów naszego Zakonu i zmarłych z FZŚ o godz. 18.00; w piątek dzień dziadka; przyszła niedziela z woli Ojca Św. Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. wspieramy ofiarami poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.  
 
Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną NMP i swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
Zakończyły się spotkania kolędowe z naszymi parafianami. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na spotkania do bazyliki oraz tym, którzy łączyli się z modlącymi się w świątyni przez Internet. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby klasztoru i sanktuarium przy tej okazji. Niech Pan Jezus Waszą dobroć serca obficie wynagrodzi.  
 
Organizujemy - z zachowaniem wymagań sanitarnych - Kurs Przedmałżeński dla Narzeczonych. Pierwsze spotkanie i zapisy w najbliższy wtorek (19 stycznia) o godz. 18.30. Spotkania będą we wtorki i środy przez trzy tygodnie.  
 
W ostatnią środę odszedł nagle do Pana w wieku 52 lat w Lublinie śp. Br. Wawrzyniec Smyrdek, który przez dziesięć lat (2009 – 2019) posługiwał tutaj w sanktuarium jako zakrystian. Msza św. pogrzebowa będzie jutro w naszym klasztorze w Lublinie o godz. 18.00 i we wtorek w Kalwarii Zebrz. o godz. 10.30, gdzie będzie pochowany. Trudno obecnie z powodu pandemii zorganizować wspólny wyjazd na pogrzeb, dlatego zachęcamy, aby udać się na uroczystości żałobne swoimi samochodami lub wziąć udział w Mszy św. pogrzebowej, która także będzie w naszym sanktuarium jutro (w poniedziałek) o godz. 18.00.  
 
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Anna Kuźniar z ul. Grottgera i śp. Krystyna Głowacka z ul. Konopnickiej. Polećmy te zmarłe i br. Wawrzyńca Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek...  
 
Autor:Klasztor / 2021-01-17
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.