Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
17 XI 2019 r. - XXXIII niedziela zwykła
1. Dzisiaj przeżywamy III Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek w orędziu na dzisiaj mówi: Ubodzy nie są liczbami, ale ludźmi, których należy spotkać. Obyśmy nie zamykali swoich wrażliwości wobec ubogich; jałmużną podarowaną żebrzącym przy kościołach lub w miejscach publicznych, lecz rzetelnie rozglądnęli się wokół siebie. Może w moim sąsiedztwie czy mojej dalszej rodzinie żyje ktoś, komu mogę podarować więcej niż parę złotych, podarować mu swój czas. Będzie to ewangeliczne wyjście naprzeciw ubogich.
 
2. W naszej wspólnocie witamy brata Aureliusza, który przybył do nas z Kalwarii Zebrzydowskiej, a przez najbliższe dni będzie pomagał bratu Ananiaszowi w roznoszeniu opłatków do rodzin naszej parafii. Bracia będą roznosić opłatki od godziny 17 od jutra, według następującego porządku:
Poniedziałek: ul. Szwoleżerów i Podchorążych
Wtorek: ul. Sienkiewicza bloki nr 1 i 3
Środa: ul. Sienkiewicza bloki nr 2, 5, 7, 9 oraz ul. Kochanowskiego
Czwartek: ul. M. Konopnickiej nr 1, 3, 4, 6, ,7, 12, 14
Piątek: ul. M. Konopnickiej nr 8, 10 oraz ul. Marszałkowska nr 15
Plan na następny tydzień podamy w przyszłą Niedzielę. Program roznoszenia opłatków zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium oraz w gablocie
 
3. W listopadzie w sposób szczególny Bożemu miłosierdziu polecamy naszych zmarłych; krewnych, znajomych, sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące. W naszej świątyni przez cały listopad o godz. 17 Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych a o godz. 18 Msza św. w tej intencji. Gorąco zapraszamy do udziału.
 
4. W Liturgii Kościoła wspominamy: jutro bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, współpatronki naszej rzeszowskiej diecezji, we wtorek bł. Salomei, dziewicy, w środę św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, w czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP,, w piątek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, w przyszłą Niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Krola Wszechświata. 
 
5. Zapraszamy do udziału w pięknej modlitwie Kościoła jaką są Nieszpory. W każdą Niedzielę i czwartek na godz. 18.
 
6. Zapraszamy do naszego klasztornego sklepiku gdzie można zakupić tani, a pięknie wydany album pt.: „Niezłomni”, dedykowany dwom wielkim Polakom: papieżowi Janowi Pawłowi II i Prymasowi Tysiąclecia, kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Jest również niedroga Biblia dla dzieci ( dobry upominek na Mikołaja), oraz inne ciekawe pozycje. Gorąco zachęcamy was do nabywania i czytania czasopism katolickich.
Autor:Klasztor / 2019-11-17
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.