Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
19 Niedziela Zwykła
1. W tym tygodniu swoje imieniny zakonne obchodzi br. Wawrzyniec Smyrdek OFM, zakrystianin. Dziękując mu za posługę w Sanktuarium życzymy zarazem Bożego błogosławieństwa i opieki M. B. Rzeszowskiej. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta w środę o godz. 6.00.
 
2. W ubiegły czwartek wyruszyła 39. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę a wczoraj rano spod naszego Sanktuarium 37. Pielgrzymka Rowerowa. Piesza pielgrzymka zakończy się 13 sierpnia Mszą św. o godz. 11.30. Zachęcamy do łączności duchowej i słuchania transmisji z pielgrzymki przez Radio Via.
 
3. W dniach 18-20 sierpnia w Cmolasie odbędą się „Dni Młodych Diecezji Rzeszowskiej”. Zapraszamy młodzież do udziału. Szczegóły na stronie: sdmrzeszow.pl.
 
4. Zachęcamy do podjęcia sierpniowej abstynencji w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa. Marsz na Rzecz Trzeźwości odbędzie się 29 sierpnia br spod kościoła św. Krzyża.
 
5. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych pomocą Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o modlitwie.
 
6. Centrum Medyczne LuxMed zaprasza do udziału w akcji oddawania krwi w piątek, 12 sierpnia, w godz. 10-14 na Skwerze galerii Millenium Hall. Za oddanie krwi bezpłatnie wykonane zostaną liczne dodatkowe badania i określona grupa krwi.
 
7. Przypominamy, że w czasie wakacji spowiadamy podczas każdej Mszy św. oraz w dni powszednie do południa od godz. 10.30 do 12.00 i po południu od godz. 15.00 do 16.30.
 
8. W liturgii tego tygodnia przypada:
- w poniedziałek – święto św. Dominika, zakonnika
- we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy Patronki Europy
- w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
- w czwartek – święto św. Klary z Asyżu, dziewicy
 
9. Zapraszamy na śpiewane Nieszpory o godz. 18.00.
 
10. W tym tygodniu odszeł do Pana śp. + Andrzej Antoni Cieplak zam. ul. Ks. Jałowego12. Wieczny odpoczynek…
Autor:AS / 2016-08-07
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.