Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
19 VII 2020 r. - XVI niedziela zwykła
1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w godzinie miłosierdzia. Codziennie w Bazylice o godz. 15 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlimy się o ustanie epidemii oraz o dobrą pogodę. W tych samych intencjach każdego dnia po wieczornej Mszy św., odmawiamy Różaniec.
 
2. Jutro przypada siódma rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej i podjęcia posługi w naszej diecezji. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o naszym Pasterzu, wypraszając dla niego światło Ducha Świętego i potrzebne łaski.
 
3. W bieżącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i dra Kościoła,  w środę św. Marii Magdaleny, w czwartek św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy, w piątek św. Kingi, dziewicy, w sobotę święto św. Jakuba Apostoła.
W sobotę 25 lipca przypada też wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej racji w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie samochodów i błogosławieństwo kierowców. Poświęcenie odbędzie się przy Bazylice i na parkingu pod Bernardyńskimi Ogrodami. 
 
4. Czas wakacji to czas urlopów i wypoczynku. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej oraz o właściwym stroju, kiedy przekraczamy próg świątyni. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.
 
5. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. + Melania-Maria Pałka, zam. przy ul. Marszałkowskiej. Jej duszę, i bliskich naszych zmarłych, oraz ofiary epidemii polecajmy Bożemu Miłosierdziu. 
Autor:Klasztor / 2020-07-19
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.