Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 VI 2019 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
1. Ofiary dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na rzecz osób i rodzin na Podkarpaciu, które ucierpiały w czasie ostatniej powodzi.
 
2. W dniach 4 i 5 czerwca (wtorek i środa) od godz.18.00 do 22.00 na Bulwarach Rzeszowskich nad Wisłokiem będą miały miejsce spotkania ewangelizacyjne prowadzane przez Witka Wilka - świeckiego ewangelizatora, min. świadectwa, konferencje i uwielbienie. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!
 
3. W sobotę - 8 czerwca w rzeszowskiej katedrze o godz. 10, Biskup Rzeszowski udzieli święceń prezbiteratu jedenastu diakonom. Módlmy się w ich intencji, oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 
4. Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II w Rzeszowie oraz Duszpasterstwo Sportowców Diecezji Rzeszowskiej zapraszają na Pielgrzymkę Rowerową z Rzeszowa do Częstochowy w dniach od 21 do 28 lipca. Trasa prowadzi przez piękne zakątki południowej Polski. Więcej informacji na stronie internetowej www.klubalpin.pl.
 
5. Jezus zachęca nas, abyśmy wszystkie troski składali w Jego Sercu. Przez cały czerwiec zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.
 
6. W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu przeżywamy: jutro wspomnienie św. męczenników, Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w sobotę wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
 
7.  W tym tygodniu przeżywamy dni wewnętrznej odnowy religijnej; I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy do udziału w sakramencie pokuty.
 
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności + Lesław – Jan Kotaś, zam. przy ul. M. Konopnickiej, Jan Lelek, zam. przy ul. H. Sienkiewicza oraz Bolesław Pomianek, zam. przy ul. H. Sienkiewicza. Dobry Jezu a nasz Panie… .
 
9. Modlitwa wynagradzająca za profanację Wizerunku M.B. Częstochowskiej w Płocku:
 
Modlitwa wynagradzająca za profanację  Wizerunku 
Matki Bożej  Częstochowskiej w Płocku
 
Panie Jezu Chryste!
Pragniemy wynagradzać dziś Tobie  i naszej Najświętszej Matce za wszelkie zniewagi, których doświadczałeś Ty i Maryja, będąc na ziemi i które trwają do dzisiaj. Chcemy wynagradzać Tobie i Maryi, za nasze grzechy, a szczególnie za sprofanowanie Najświętszego Wizerunku Jasnogórskiego. Z głębi naszych serc, jako Twoje dzieci chcemy wołać: „przebacz winy” i prosimy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”.
Wybaw nas, Panie Jezu, od profanowania świętych obrazów, znieważania słowem, obrazem i czynem macierzyńskiego oblicza Królowej Polski, bluźnierstw przeciwko Bogu, od nienawiści, wszelkich rodzajów niesprawiedliwości, deptania Bożych przykazań, usiłowań zniszczenia prawdy o Bogu w ludzkich sercach czy grzechów przeciwko Duchowi Świętemu.
Uwielbiamy Cię, Panie Jezu Chryste, który do końca byłeś posłuszny Ojcu i wziąłeś na ramiona krzyż, aby wyzwolić każdego człowieka z jarzma grzechu. Z wysokości krzyża dałeś ludzkości Maryję, swoją Matkę – za Matkę i Królową wszystkich. Stała się Ona dla polskiego narodu szczególną Opiekunką i Hetmanką. W Sanktuarium Jasnogórskim, gdzie znajduje się Jej najświętszy i najdroższy sercu Polaka. 
Maryjo Jasnogórska, Matko Miłosierdzia!
Pomagaj nam tak jak Ty, stawać się pełnymi zaufania i zawierzenia, złożonego w dłonie samego Boga. Razem z Tobą, Maryjo, chcemy dziś mówić: Jezu, ufam Tobie! Ty uczysz nas przyjmować Boże Miłosierdzie do naszych poranionych serc. Ból z powodu profanacji Twojego Jasnogórskiego Wizerunku, przeszył nasze serca. Prosimy Cię dzisiaj, Maryjo, o przemianę serc i nawrócenie dla niewierzących, dla zagubionych i dla wrogów Kościoła Świętego.
Pod Twoją obronę…
Autor:Klasztor / 2019-06-02
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.