Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 VIII 2020 r. - XVIII niedziela zwykła
1. W najbliższy wtorek wyruszy na trasę 43 Piesza Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ze względu na pandemię korona wirusa pielgrzymują tylko kapłani, po kilku każdego dnia. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia w rzeszowskiej Farze Mszą św. o godz. 6.30 a zakończenie 13 sierpnia Mszą św. na Jasnogórskim Szczycie o godz. 11.30. Od 5 do 12 sierpnia w naszej Bazylice o godz. 18 sprawowana będzie Msza św. Pielgrzymkowa, transmitowana przez radio Via. 
 
2. Dzisiaj o godz. 14 w naszym Bernardyńskim Centrum odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów chcących duchowo uczestniczyć w Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie św. Jana z Dukli. 
 
3. W tym tygodniu przypadają imieniny dwóch naszych współbraci. W piątek - O. Kajetana i w sobotę – O. Dominika. O. Dominik Mszę św. imieninową odprawi w sobotę o godz. 18 a O. Kajetan w późniejszym czasie, po powrocie z urlopu. Ojcom Solenizantom dziękujemy za dar wielorakiej posługi w naszym sanktuarium i powierzamy go waszym modlitwom. Życzymy zdrowia, obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Bożej i św. Patronów.
 
4. Informujemy, że w dniu 7 sierpnia (piątek) koło naszego  sanktuarium będzie miała miejsce zmiana organizacji ruchu w godzinach od 16 do 23, ze względu na 29. Rzeszowski Rajd Samochodowy.
 
5. Przeżywamy nawrót korona wirusa dlatego apelujemy o odpowiedzialne zachowanie zarówno w świątyni oraz w innych miejscach publicznych. Żaden katolik nie może lekceważyć obowiązujących przepisów. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Jeśli są osoby, które mają kłopoty z oddychaniem i nie mogą założyć maseczki prosimy, aby znalazły dla siebie ustronne miejsce i zachowały odległość 2 metrów.
 
6. Przypominamy też, że nie ma wakacji i urlopu od obowiązku uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej, a w świątyni zarówno podczas Mszy św. jak też jej zwiedzania obowiązuje nas właściwy strój i okryte ramiona.
 
7. W bieżącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: jutro św. Jana Vianneya, kapłana, patrona proboszczów, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego (odpust w Cmolasie), w sobotę święto św. Dominika, kapłana, założyciela zakonu dominikanów.
 
8. Wszystkim naszym parafianom, sympatykom i gościom życzymy na kolejny tydzień, opieki Matki Bożej Rzeszowskiej i pogody ducha.
Autor:Klasztor / 2020-08-02
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.