Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
20 X 2019 r. - XXIX niedziela zwykła
1.Dzisiaj przeżywamy 93. Światowy Dzień Misyjny. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie pracy misjonarzy. 
 
2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na fundusz papieski, ubiegłej niedzieli. Młodzież zebrała kwotę 4200 złotych. 
 
3. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na nowe konfesjonały wykonane do kaplicy św. JPII. Są wygodne dla spowiednika i penitenta, są zamykane, wyciszone i wentylowane. Chcielibyśmy poświęcić je w najbliższym czasie nim zaczną funkcjonować, ale wcześniej chcemy spłacić wykonawcy choć część należności z sumy 50 tysięcy złotych. Dlatego serdecznie prosimy o finansowe wsparcie. Dziękujemy indywidualnym darczyńcom, którzy już złożyli na ten cel ofiarę. 
 
4. W zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu przez cały miesiąc listopad. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o tych, którzy od nas odeszli.
 
5. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe, w naszej Bazylice ma miejsce o godz. 17.20 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 17.50.
 
6. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
jutro wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II, w środę św. Jana Kapistrana, założyciela naszej prowincji zakonnej w Krakowie.
 
7. Akcja Katolicka wiernych świeckich w naszej diecezji, zainicjowała peregrynację relikwii św. Jana Pawła II po parafiach. W naszej świątyni relikwie św. JPII powitamy w środę 30 października o godz. 17. Szczegółowy program podamy za tydzień.
 
8. W naszym sklepiku można zakupić ładny kalendarz na rok 2020, dedykowany św. JPII z racji 100 rocznicy jego urodzin przez wydawnictwo Biały Kruk. Zachęcamy też do czytania Pisma św. i prasy katolickiej. Zapraszamy do naszej kawiarenki.
 
9. W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej parafii do Pana śp. Maria – Józefa Kukułka zam. przy ul. Sienkiewicza i Sylwia – Liliana Nycz zam. przy ul. Jabłońskiego. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 
10. Pomódlmy się również za naszą Ojczyznę o jej pomyślność, o mądre i odpowiedzialne podejście parlamentarzystów do roli służby wobec narodu i państwa: 
 
„Boże Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać/ 
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej/ błogosław Ojczyźnie naszej/ 
by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła imieniowi Twemu/ a syny swe wiodła ku szczęśliwości. 
Wszechmogący wieczny Boże/ spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej/ byśmy jej i ludowi Twemu swoich pożytków zapomniawszy/ mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Św. na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące/ by wedle woli Twojej/ ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować/. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Autor:Klasztor / 2019-10-20
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.