Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
20 XII 2020 r. - IV Niedziela Adwentu
Przeżywamy 4. niedzielę Adwentu. Serdecznie wszystkich pozdrawiamy i dziękujemy za wspieranie modlitwą i ofiarą naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy głębokiego przeżycia Tajemnicy Wcielenia oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny w nadchodzącym Nowym 2021 Roku. Nowenna do Dzieciątka Jezus po Mszach św. o 18.00, a w Wigilię po Mszy św. o 9.00. Dzisiaj jeszcze Nieszpory o 18.00.  
 
Jutro, pojutrze i w środę całodzienna spowiedź. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatni dzień, aby każdy bez problemu mógł się pojednać z Bogiem. Roraty w naszej bazylice od jutra do Wigilii o godz. 6 rano.  
 
W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia - najbardziej rodzinny dzień w roku. W Wigilię o godz. 9.00 Msza św. za naszych bliskich zmarłych, szczególnie zmarłych od ostatniego Bożego Narodzenia, z którymi jeszcze niedawno zasiadaliśmy do wspólnej wieczerzy wigilijnej, a teraz już przekroczyli próg wieczności. Kartki z ich imionami należy przynosić przed Mszą św. do zakrystii. Spowiedź w Wigilię tylko do godz. 12.00. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy nasze tradycje i zwyczaje wigilijne, takie jak: czytanie fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólną modlitwę, śpiew kolęd. W Wigilię nie wypada spożywać alkoholu. W Wigilię o godz. 24.00 rozpocznie się w naszej bazylice Pasterka, która będzie sprawowana w intencjach: parafian, dobrodziejów, pielgrzymów, pracowników kościała i klasztoru oraz za grupy duszpasterskie działające przy sanktuarium. Ofiara na tacę na Pasterce będzie wspierała Fundusz Ochrony Życia. Msze św. w Boże Narodzenie i w św. Szczepana jak w niedzielę. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu.  
 
Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadzamy w zakrystii i w sklepiku. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji na potrzeby naszego sanktuarium.  
 
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Szczepan Pabiś z ul. Konopnickiej. Wieczny odpoczynek...
 
Autor:Klasztor / 2020-12-21
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.