Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
21 II 2021 r. - I Niedziela Wielkiego Postu
Przeżywamy 1 Niedzielę Wielkiego Postu. Dziś Droga Krzyżowa o 11.30 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.45, a potem Msza św. o 18:30 bez kazania.  
 
W tym tygodniu: w poniedziałek - święto katedry św. Piotra Apostoła. W przyszłą niedzielę - Wizytacja Kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. Spotania z poszczególnymi grupami parafian będą na Mszach świętych wg następującego porządku:
7:30 - powitanie ks. Biskupa i spotkanie z Żywym Różańcem
9:00 - spotkanie z FZŚ i Wdowami Konsekrowanymi
10:30 - spotkanie z dziećmi i młodzieżą (po Mszy św. spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania)
12:00 - z parafianami15:00 - z pozostałymi grupami duszpasterskimi
16:30 - zakończenie wizytacji.
Bardzo prosimy, aby liderzy poszczególnych grup duszpasterskich przygotowali krótkie pisemne sprawozdania ze swojej działalności i przekazali je Ojcom opiekunom.
 
 
Także za tydzień ogólnopolski dzień duchowego i materialnego wsparcia dla dzieła misyjnego polskich misjonarzy. Zbiórka ofiar na misje po Mszach św.
 
 
Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniy, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskei życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną NMP i swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
Przez Wielki Post przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich. 
 
Dziękujemy biorącym udział w popielcowej zbiórce charytatywnej. Bóg zapłać! 
 
W dni powszednie w Wielkim Poście Droga Krzyżowa w bazylice w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17:30. 
 


Proszono o ogłoszenie: Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie przy ul. Bernardyńskiej ogłasza zapisy do Przedszkola i Szkoły Podstawowej na przyszły rok szkolny w dniach od 1 do 15 marca. Szkoła zaprasza zainteresowanych rodziców na wirtualny spacer po szkole dostępny na stronie internetowej i do zapisu dzieci. Szczegóły także w sekretariacie szkoły. 
 
Autor:Klasztor / 2021-02-23
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.