Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
22 IX 20019 r. - XXV niedziela zwykła
1. Od jutra do czwartku włącznie Liturgia Mszy św. i spowiedź w ciągu dnia przeniesione zostają do Oratorium w Centrum, bowiem chcemy dokończyć prace konserwatorskie w kruchcie kościoła, malowanie korytarza przy zakrystii oraz dokonać czyszczenia i impregnacji posadzki w kościele. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
 
2. We wtorek o godz. 17 w Auli naszego Centrum odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy młodzież naszej parafii, która przygotowywała się w ubiegłym roku do bierzmowania oraz uczniów klas siódmych i ósmych. Sakrament Bierzmowania jest wyrazem troski o rozwój swojej wiary, dlatego wymagany jest, aby zostać rodzicem chrzestnym oraz przy zawarciu małżeństwa. Młodzież powinna go przyjmować w parafii swojego zamieszkania.
 
3. W dzisiejszym przesłaniu biskupów polskich słyszeliśmy zaproszenie do zaangażowania w dzieło ewangelizacji. Jedną z form naszego zaangażowania na rzecz naszej misyjności w Kościele może być „Rzeszowska Procesja Różańcowa” w dniu 6 października. Procesja rozpocznie się o godzinie 15:00. Na Placu Śreniawitów, a zakończy Mszą św. w naszym Sanktuarium o godz. 16.30. Już dzisiaj gorąco zapraszamy do udziału. 
 
4. Procesja Różańcowa rozpocznie tegoroczne, dziewiętnaste już obchody Dnia Papieskiego, które trwać będą do 16 października. O szczegółach będziemy informować w następnych tygodniach.
 
5. Prezydent i Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa zapraszają mieszkańców na II Zebranie wyborcze Rady Osiedla Śródmieście. Zebranie odbędzie się 23 września o godz. 18.00 w Ratuszu.
 
6. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
Jutro wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, kapucyna
w środę wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, bernardyna
w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
w sobotę wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 
7. Trwa kampania wyborcza i bardzo ważne dla naszego państwa i narodu wybory
parlamentarne. Pomódlmy się słowami księdza Piotra Skargi za naszą Ojczyznę o jej pomyślność, a dla wyborców o mądrość, by postawili na prawych, sprawiedliwych i uczciwych kandydatów, którzy nie składają obietnic pokrętnych, bez pokrycia i bez wartości:
„Boże Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać/ 
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej/ błogosław Ojczyźnie naszej/ 
by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła imieniowi Twemu/ a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże/ spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej/ byśmy jej i ludowi Twemu swoich pożytków zapomniawszy/ mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Św. na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące/ by wedle woli Twojej/ ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować/. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Autor:Klasztor / 2019-09-22
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.