Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
22 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj w Katedrze Rzeszowskiej o godz.12 mają miejsce  Dożynki Diecezjalne. Złączmy się duchowo z tymi, którzy dziękują za tegoroczne plony i módlmy się o poszanowanie darów Bożych i o to, aby rządzący troszczyli się o rolników.
2. Jutro 1 września  75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Biskupi polscy i niemieccy w katedrze gliwickiej wspólnie modlą się w intencji o pokój na świecie. Włączmy się gorliwie w to wielkie wołanie, by wygasły zarzewia wojny, terroru i przemocy u naszych wschodnich sąsiadów i na Bliskim Wschodzie, gdzie na oczach świata ekstremiści islamscy dokonują eksterminacji chrześcijan.
3. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2014/2015. Do was drodzy rodzice zwracamy się z gorącym apelem: podejmijcie wielkie dzieło wychowania młodego pokolenia we współpracy z kapłanami, nauczycielami i władzami samorządowymi. Jutro w porannych Mszach św. modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo w nauce, o godz. 8.00 Msza św. dla Zespołu Szkół Budowlanych, a o godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej nr 1. Prosimy o zainteresowanie, czy wasze dzieci biorą udział w tej modlitwie.
 4. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza od 5 września na film „Mary’s Land - Ziemia Maryi”. Jest to film dokumentalny opowiadający o ludziach, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Zachęcamy do jego obejrzenia.
5. W Liturgii Kościoła przeżywamy:
- w poniedziałek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
- w środę - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
6. W tym tygodniu przpadaja dni odnowy religijnej I czwartek, I piątek i I sobota m-ca. W I piątek spowiedź od 6-12 oraz od 14.30-19, spowiedź dzieci od 16 i Msza św. dla nich 16.30. W I sobotę odwiedzimy chorych w godzinach przedpołudniowych.
7. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy doroczny odpust ku czci M. B. Rzeszowskiej. Uroczystości odpustowe rozpoczniemy 7 września Maryjnymi Nieszporami w Bazylice o godz. 18, po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 w Bazylice odbędzie się Koncert Muzyczny ku czci Matki Bożej, w wykonaniu Szkoły Muzycznej Nr 2 im. Wojciecha Kilara.
Uroczystości odpustowe zakończy Suma Pontyfikalna 12 września o godz. 18, sprawowana na ołtarzu polowym w Ogrodach Bernardyńskich. Szczegółowy program odpustu zamieszczony jest na plakacie i na ulotkach rozłożonych na bocznych ołtarzach, pod chórem i w kruchcie kościoła. Prosimy o zabranie ulotek do domu i takie rozplanowanie zajęć, aby jak najpełniej włączyć się w przeżywanie odpustu.
Za aprobatą Wydziału Oświaty w naszym mieście, w program naszego odpustu zostały włączone szkoły: podstawowe, gimnazjalne  i średnie. Bardzo prosimy, aby umożliwić jak najliczniejszy udział w odpustowym Nabożeństwie Chorych, osobom starszym i niepełnosprawnym, w dniu 11 września o godz.9.
Rok temu na skronie Matki Bożej i Dzieciątka Jezus dzięki waszej maryjnej pobożności, zostały nałożone nowe korony. W czasie tegorocznych nawałnic wiele osób mówiło: Matka Najświętsza, Pani Rzeszowa chroni swoje miasto. Niech ta pobożność maryjna jeszcze bardziej się w nas rozpala, bo trosk nie ubywa, a zagrożeń duchowych i zewnętrznych widać coraz więcej. Bierzmy do ręki różaniec, bo w 2017 roku minie 100 lat, kiedy Matka Najświętsza ofiarowała go nam jako ratunek. Gorąco zapraszamy do licznego udziału w tej odpustowej modlitwie.
Autor:AS / 2014-08-31
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.