Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
23 II 2020 r. - VII niedziela zwykła
1. Dzisiaj po Mszach św. O. Anastazy będzie w zakrystii zbierał zamówienia na karty wstępu na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego oraz przyjmował zapisy chętnych na wyjazd do Warszawy autokarem. Będzie to można jeszcze uczynić w  klasztornym sklepiku do końca tygodnia, bowiem do końca miesiąca musimy podać liczbę chętnych oraz zamówić autokary. 
 
2. 26 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu - czas przygotowania do Świąt Paschalnych.
 
3. W Środę Popielcową w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msze św. sprawowane będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Dodatkowa Msza św. w tym dniu będzie miała miejsce w bazylice o godz. 19.15 a  po niej  na nabożeństwo Drogi Krzyżowej przygotowane przez grupy odnowy w Duchu Świętym z terenu Rzeszowa.
Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w  Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy). W środę po każdej Mszy św. Parafialny Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich, a przez  okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony kosz na art. spożywcze dla biednych.
 
4. W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w Bazylice: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.15. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa poprowadzona przez Oazę Franciszkańską o godz. 18.40. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą miały miejsce w Niedziele o godz. 17.30.
 
5. W piątek 28 lutego zapraszamy do uczestnictwa w  Drodze Krzyżowej na ulicach miasta Rzeszowa. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Pl. Śreniawitów obok Zamku a zakończy Mszą św. w bazylice.
 
6. Rzeszowskie kino „Zorza” przygotowało na okres Wielkiego Postu specjalny repertuar pod wspólną nazwą „Rekolekcje 2020”. Będzie możliwość obejrzenia filmów o tematyce religijnej m.in. takich jak: „Najświętsze Serce”, Miłość i Miłosierdzie”, „Tajemnica Ojca Pio”, „Największy Dar” czy „Nieplanowane”. Bliższe informacje można uzyskać w kinie lub na stronie internetowej kina Zorza.
 
7. W dniach od 17 do 25 kwietnia organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Medjugorie. W zakrystii można uzyskać kontakt do Pana Aleksandra, który prowadzi zapisy.
 
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. + Marian Szela , zam. przy ul. Marszałkowskiej, oraz Janina Baran, zam. przy ul. Sienkiewicza. Przedwczoraj po ciężkiej chorobie, Bóg powołał do siebie śp. Grażynę Dąbek. Pani Grażyna przez wiele lat przynależała do Żywej Drogi Krzyżowej oraz była przewodniczącą Parafialnej Caritas. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek na cmentarzu Pobitno o godz. 12.30. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2020-02-23
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.