Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
23 VI 2019 r. - XII niedziela zwykła
1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie do piątku włącznie, o godz. 17.15 Nieszpory z procesją, a o 18 Msza św. wieczorna. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, a szczególnie dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne i Asystę kościelną: panie do feretronów, panów do baldachimu i chorągwi oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 
2. Decyzją Zarządu Prowincji, w tym roku z naszej wspólnoty klasztornej odchodzą współbracia: o. Kazimierz, o. Józef, o. Szczepan, o. Oskar, o. Klemens i br. Wawrzyniec, którzy podejmą pracę i zadania w innych klasztorach w kraju i za granicą. Składamy im serdeczne podziękowania za trud pracy i dobro jakie wnieśli do naszej klasztornej i sanktuaryjnej wspólnoty. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz zrozumienia i życzliwości ludzi, do których są posłani. Polecamy ich waszej modlitwie.
 
3.  Wczoraj nasz parafianin  Maksymin Ferenc, w Bazylice Kalwaryjskiej przyjął święcenia kapłańskie, a w następną Niedzielę 30 czerwca w naszej Bazylice o godz. 12 odprawi Mszę św. i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Polecamy go waszej modlitwie i zapraszamy na Eucharystię.
 
4. Dzisiaj przypada Dzień Ojca, a zarazem  II Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin wraz z Marszem dla Życia i Rodziny. Serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu. Początek Marszu o godz. 15 przy kościele św. Jadwigi na ul. Rejtana w Rzeszowie. Marsz przejdzie do Parku Papieskiego obok Katedry, gdzie o 16 rozpocznie się Festiwal rodzinny, a wieczorem modlitwa uwielbienia.
 
5. Jutro w Liturgii Kościoła Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, w tym dniu z racji, że nasza świątynia ma tytuł Bazyliki, w naszym kościele porządek Mszy św. świąteczny ( 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18).
 
6. Dobiegł końca rok katechetyczny. Naszym katechetom dziękujemy za trud całorocznej pracy i życzymy dobrego wypoczynku. Wszystkim uczniom życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji, oby nie zabrakło w nich miejsca dla Boga i na modlitwę.
 
7. Zapisy na Pieszą Rzeszowską Pielgrzymkę (04 - 13.08) do Grupy św. Jana z Dukli będą prowadzone w naszym Centrum w Niedziele: 21 i 28 lipca od godz. 14.30 do 18 oraz 29 i 30 lipca od godz. 16 do 19. Serdecznie zapraszamy.
Autor:Klasztor / 2019-06-23
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.