Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
23 VIII 2020 r. - XXI niedziela zwykła
1.W naszej wspólnocie zakonnej nastąpiły zmiany personalne. Ubiegłej Niedzieli dziękowaliśmy braciom, którzy zostali przeniesieni do innych klasztorów i żegnaliśmy ojców, którzy zostali przydzieleni do pracy w innych miejscach.
Dzisiaj witamy nowoprzybyłych współbraci, którzy podejmują pracę w naszym sanktuarium i parafii. Witamy: O. Bolesława Opalińskiego, nowego kustosza, gwardiana i proboszcza, O. Sylwestra Skirlińskiego, wikarego i ekonoma klasztoru, O. Natana Kwiatkowskiego, O. Józefa Kachla i O. Alfreda Ciupę. Nowoprzybyłym ojcom życzymy opieki Matki Najświętszej oraz dobrej i życzliwej współpracy duszpasterskiej pośród was.
O. Rafał pozostanie w tutejszym klasztorze jeszcze kilka tygodni, aby pomóc w przygotowaniach do wrześniowego Odpustu i wprowadzić w sprawy ekonomiczne i działalność gospodarczą.
 
2. W przyszłą Niedzielę zapraszamy Rolników i wszystkich korzystających z pracy rolnika na Dożynki Diecezjalne do Katedry Rzeszowskiej. O godz. 11.00 – Przyjmowanie delegacji z wieńcami i Program słowno – muzyczny w wykonaniu młodzieży o godz. 12.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Białogłowskiego – Krajowego Duszpasterza Rolników i Pszczelarzy. Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja.
 
3. Przeżywamy nawrót korona wirusa dlatego apelujemy o odpowiedzialne zachowanie zarówno w świątyni oraz w innych miejscach publicznych. Żaden katolik nie może lekceważyć obowiązujących przepisów. Nawet jeśli my sami nie czujemy zagrożenia, bądźmy wrażliwi i szlachetni wobec bliźnich. 
 
4. Przypominamy o odpowiednim stroju, kiedy przekraczamy próg świątyni; zarówno kiedy przychodzimy na Mszę św. lub prywatną modlitwę, jak też wtedy kiedy tylko zwiedzamy kościół.
 
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można zakupić w naszym sklepiku. Zapraszamy też do naszej kawiarenki przy Ogrodach na dobrą kawę, smaczne lody i ciasta oraz ziołową medycynę wg receptur zakonnych.
 
6. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: jutro święto św. Bartłomieja, Apostoła, we wtorek wspomnienie św. Ludwika IX, Króla, Patrona III Zakonu, w środę Uroczystość NMP Częstochowskiej, w czwartek św. Moniki, w piątek św. Augustyna, Biskupa i Doktora, w sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 
7. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Nieszpory o godz.18, a teraz pomódlmy się o ustanie pandemii i opiekę Bożą nad nami.
Autor:Klasztor / 2020-08-23
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.