Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
24 XI 2019 r. - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
1.Dzisiejszą Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy kolejny rok liturgiczny. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy Adwent, który ma nas przygotowywać na głębokie przeżycie tajemnicy Narodzenia Chrystusa.
Msza św. Roratnia, która ukazuje nam Maryję jako osobę czuwająca, ma nas mobilizować do aktywnego przeżywania naszej wiary poprzez modlitwę, częstą Eucharystię i uczynki miłosierdzia.
Roraty w naszej Bazylice dla wszystkich o godz. 6, dodatkowo dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Gorąco zachęcamy do udziału.
 
2. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjmowanie naszych braci; Ananiasza i Aureliusza, którzy roznoszą do waszych rodzin opłatki na stół wigilijny. Gorąco dziękujemy za ofiary staropolskim Bóg zapłać.
Bracia jeszcze jutro i we wtorek przybędą z opłatkami według następującego porządku:
- w poniedziałek: ul. Marszałkowska 9, 12, 14, 16, ul. Syrokomli, ul. Różana,  ul. Jałowego 3, 5, 7, 9, 11, 12, 13, 16 a oraz  ul. Sokoła
- we wtorek: ul. Sobieskiego, ul. Asnyka, ul. Grottgera, ul. Grunwaldzka,
 ul. Bernardyńska oraz ul. Jabłońskiego.
Program roznoszenia opłatków zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium oraz w gablocie. Tych, którzy chcieliby jeszcze zaopatrzyć się w opłatki, zapraszamy codziennie do zakrystii po każdej Mszy św.
 
3. Do końca listopada o godz. 17 ma miejsce Nabożeństwo za zmarłych, w którym Bożemu miłosierdziu polecamy naszych krewnych, znajomych, sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące. O godz. 18 Msza św. w ich intencji. 
 
4. W sobotę 30 listopada przypadają imieniny naszych współbraci; O. Andrzeja Kałamarza i O. Andrzeja Szczypty. Ojcom solenizantom dziękujemy za pracę i posługę w naszym Sanktuarium, oraz wszelkie dobro, którego doświadczamy za ich przyczyną i życzymy obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej i dobrego zdrowia.  W intencji Solenizantów będziemy się wspólnie modlić 30 listopada w czasie wieczornej Mszy św. o godz. 18.0, na którą serdecznie zapraszamy.
 
5. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, z których przygotowane zostaną paczki świąteczne dla ubogich.
 
6. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Leonarda, w środę św. Franciszka Fasaniego, w czwartek św. Jakuba z Marchii, piątek święto wszystkich świętych zakonu franciszkańskiego, w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła.
 
7. W ostatnich dniach odeszli do Pana: + Maria Dobrowolska, zam. Przy ul. Konopnickiej, +Aleksandra Bogacka zam. przy ul. Podchorążych, + Maria Kabzińska - Kononowicz, zam. Przy ul. Sienkiewicza. 
 
 8. Zapraszamy do naszego klasztornego sklepiku i naszej kawiarenki.
Autor:Klasztor / 2019-11-24
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.