Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
25 VIII 2019 r. - XXI niedziela zwykła
1. Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych informuje, że we wrześniu rozpocznie się kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl lub w parafii Bożego Miłosierdzia w Białej.
 
2. W najbliższą sobotę – 31 sierpnia w ramach Kina Plenerowego na naszych Ogrodach o godz. 21 zostanie wyświetlony film pt. „Wenecja” w reż. Jana Jakuba Kolskiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 
3. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy: jutro święto NMP Częstochowskiej, we wtorek wspomnienie św. Moniki, w środę wspomnienie św. Augustyna, bpa i dra Kościoła, w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 
4. Już dzisiaj chcemy zaprosić na zbliżający się odpustu ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, który rozpoczniemy wieczorem 7 września Maryjnym Nieszporami i zakończymy centralną Mszą św. 12 września na Ogrodach.
 
5. Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa serdecznie zapraszają na ogólnopolskie czuwanie modlitewne do Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu w nocy z 14 na 15 września. Czuwanie rozpocznie się o godz. 21 a zakończy o godz. 4.00. Z Rzeszowa organizowany jest wyjazd na to czuwanie. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii po Mszy św. 
 
6. Zachęcamy do religijnej lektury i prasy katolickiej, którą można zakupić w naszym sklepiku. 
Zapraszamy też do naszej kawiarenki, gdzie oprócz kawy, ciast i lodów, znaleźć można coraz szerszy asortyment ziół, syropów, maści, kremów i miodów ze sprawdzonych pasiek.
 
7. W minionym tygodniu odeszła do Pan nasza parafianka śp. + Cecylia Kuczma, zam. przy ul. Sienkiewicza. Jej duszę, oraz naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2019-08-25
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.