Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
25 XII 2019 r. - Uroczystość Narodzenia Pańskiego
1.Przeżywamy piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczęliśmy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką. Przed nami świąteczny czas rodzinnych spotkań. Niech będą one pełne pokoju, pogody ducha i dzielenia się tym co najpiękniejszego kryją w sobie nasze serca.
 
2. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Betlejemskiej Szopki, oraz Bazyliki pięknie i odświętnie wystrojonej. Podziękowania składamy na ręce Pani Zuzi, Pani Beaty, brata Ananiasza oraz Panów Marka, Wiesława i Sebastiana.
 
3. Jutro w drugi dzień Świąt, czcimy św. Szczepana, diakona i męczennika porządek Mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona na utrzymanie i rozwój Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 
 
4. Pojutrze święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas każdej Mszy św. święcimy wino. W tym dniu przypadają imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza, Jana Wątroby.  Zapraszamy do Rzeszowskiej Katedry na godz. 18, na Eucharystię pod przewodnictwem dostojnego solenizanta, którego również polecamy waszej osobistej modlitwie.
 
5. W sobotę 28 grudnia święto Młodzianków. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na Marsz za Życiem w Rzeszowie. Rozpocznie się o godz. 17.00 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, następnie w naszej Bazylice o godz. 17.40 zostanie przedstawiony program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży,  a o godz. 18.00 Msza św. 
 
6. Odwiedziny Duszpasterskie, czyli Kolędę w rodzinach naszej parafii rozpoczniemy 7 stycznia. Program Kolędy podamy w Niedzielę 29 grudnia.
Autor:Klasztor / 2019-12-25
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.