Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
26 I 2020 r. - III niedziela zwykła
1. Ojciec św. Franciszek ustanowił dzisiejszą 3. Niedzielę Zwykłą w Liturgii Kościoła, Niedzielą Słowa Bożego. Niech to będzie dla nas inspiracją, abyśmy w domu sięgnęli po Pismo św. i przynajmniej jeden raz w tygodniu przeczytali fragment  skierowanego do nas Bożego Słowa i pochylili się nad nim w medytacji. 
 
2. Dzisiaj o godz. 17.30 w naszej Bazylice odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Fundacji Braci Golec z czterdziestoosobowym Zespołem. Nasi goście wystąpią już podczas Mszy św. o godz. 16.30. Wstęp wolny. Po Koncercie można będzie zakupić płyty wykonawców. Zapraszamy.
 
3. W przyszłą Niedzielę 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, powszechnie nazywanym też Świętem Matki Bożej Gromnicznej, kiedy kończymy czas kolędowania. Zatem jeszcze przez cały tydzień funkcjonować będzie bożonarodzeniowa szopka, do której gorąco zapraszamy dzieci, ale też i starszych.
 
4. Idąc za sugestią wiernych podczas wizyty duszpasterskiej przypominamy, że zarówno codzienna jak i niedzielna spowiedź ma miejsce w kaplicy św. Jana Pawła II.
W dni powszednie spowiadamy podczas każdej Mszy św. oraz w godzinach od 10.30 do 12 i od 15 do 16.30, natomiast w niedziele, święta i uroczystości spowiedź rozpoczynamy 15 minut przed każdą Mszą św. Zatem tych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi świętej zapraszamy do Kaplicy św. Jana Pawła, tam są bardziej sprzyjające warunki, aby dokonać sakramentu pojednania.
 
5. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy:
we wtorek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
w czwartek św. Hiacyntę Mariscotti, dziewicę
w piątek św. Jana Bosko, kapłana.
 
6. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i książek religijnych. Można je zakupić w naszym sklepiku. Zapraszamy też do naszej kawiarenki na dobre ciastko i kawę. W kawiarence też można nabyć wiele ziołowych specyfików zrobionych wg zakonnej receptury. 
 
7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. + Anna Jabłońska, zam. przy ul. Różanej i + Adam-Tadeusz Chrząstek, zam. również przy ul. Różanej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2020-01-26
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.