Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
26 II 2020 r. - Środa Popielcowa
1. Dzisiaj w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msze św. sprawowane są o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w  Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
Dzisiaj też możemy jałmużną wesprzeć potrzebujących. Po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Przez cały okres Wielkiego Postu będzie również wystawiony kosz przy ołtarzu św. Franciszka na trwałe art. spożywcze dla ubogich.
 
2. Do Niedzieli włącznie po Mszach św. można w sklepiku lub w zakrystii złożyć zamówienie na karty wstępu na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego oraz zapisać się na wyjazd do Warszawy autokarem w dniu 7 czerwca.
 
3. Do Niedzieli przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasłem tygodnia jest zawołanie: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”, a Patronem Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, jak i wszelkich działań na rzecz trzeźwości w ciągu roku, jest Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński.
Niech ten tydzień i rozpoczynający się Wielki Post będzie czasem modlitwy w niezmiernie ważnej intencji: wewnętrzna wolność wszystkich Polaków
Zachęcamy do modlitwy  za ludzi dotkniętych alkoholizmem, jak również do podjęcia w tej intencji, abstynencji od alkoholu na czas Wielkiego Postu. 
 
4. W najbliższy piątek,  29 lutego odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok zamku o godz. 18.00, zakończenie przy naszej Bazylice, w której na zakończenie będzie sprawowana Msza św. Przyjdźcie na Drogę Krzyżową, aby rozważać tajemnice naszego odkupienia i wynagradzać Bogu za grzechy osobiste i bliźnich naszych.
 
5. W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w Bazylice: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.15. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa poprowadzona przez Oazę Franciszkańską o godz. 18.40. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą miały miejsce w Niedziele o godz. 17.30.
 
6. Rzeszowskie kino „Zorza” przygotowało na okres Wielkiego Postu specjalny repertuar pod wspólną nazwą „Rekolekcje 2020”. Będzie możliwość obejrzenia filmów o tematyce religijnej m.in. takich jak: „Najświętsze Serce”, Miłość i Miłosierdzie”, „Tajemnica Ojca Pio”, „Największy Dar” czy „Nieplanowane”. Bliższe informacje można uzyskać w kinie lub na stronie internetowej kina Zorza.
Autor:Klasztor / 2020-02-26
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.