Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
26 V 2019 r. - VI niedziela wielkanocna
1. Stary Kontynent – Europa, jeśli ma się odrodzić, potrzebuje nawrócenia i duchowych wartości. Bardzo ważne jest, jacy kandydaci zasiądą w euro parlamencie. Nasz głos jest ważny, nie zaniedbajmy głosowania. 
 
2. W związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji w dniu 2 czerwca, czyli w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. organizuje zbiórkę do puszek, na rzecz poszkodowanych.
 
3. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu, , oraz kandydatów do święceń prezbiteratu. Równocześnie informujemy, że nasza zakonna Prowincja OO. Bernardynów przyjmuje kandydatów do zakonu. Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii lub przy furcie klasztornej.
 
4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza członków i sympatyków na comiesięczną Mszę św. wspólnotową w dniu 2 czerwca o godz. 7.30 i spotkanie formacyjne po Mszy św.
 
5. Pielgrzymka do Radecznicy organizowana w dniu 1 czerwca przez Wspólnotę Żywego Różańca wyruszy o godzinie 7 z przystanku przy ul. Cieplińskiego obok biblioteki.
 
6. Jeszcze przez najbliższe dni zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, a w sobotę rozpoczniemy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszej Bazylice odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.
 
7. W środę w liturgii Kościoła wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, w piątek święto nawiedzenia NMP, w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika, w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 
8. 1 czerwca w pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych naszej parafii. Jest to również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Chciejmy najmłodszych otoczyć modlitwą i troską, pamiętając również o całej rzeszy nienarodzonych dzieci.
 
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Józefa Sęk, zam. przy ul. M. Konopnickiej. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
 
Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi
 
Boże, Rządco i Panie narodów, 
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, 
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom 
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, 
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen
Autor:Klasztor / 2019-05-26
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.