Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
27 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj przeżywamy w Polsce XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Nasza młodzież zbiera po Mszy św. ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  W Rzeszowie główne uroczystości odbędą się w Parku Papieskim obok katedry. Od godz. 12.00 wioska papieska, o godz. 15.00 Msza św. w katedrze rzeszowskiej, po Mszy św. koncert Pueri Cantores i Mietka Szcześniaka.

2. Zapraszamy na uroczystość zawierzenia środowiska akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej, która odbędzie się w środę, 11 października w naszej Bazylice o godz. 18.30. W programie: Msza święta o błogosławieństwo Boże w nowym roku akademickim, zawierzenie Matce Bożej i agapa w Centrum Bernardyńskim.
 
3. Od 11 października Kino „Zorza” w Rzeszowie rozpoczyna projekcję  filmu „Dwie korony”, opowiadającego  o życiu św. Maksymiliana Kolbe, który Wam polecamy.

4. W piątek, 13 października kończymy nabożeństwa fatimskie. O 18.30 Msza św. z kazaniem a po niej fatimski różaniec. Przyjdźmy, aby odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej w Fatimie, gdzie wzywała nas do modlitwy i wynagradzania za grzechy.

5. 13 X  imieniny obchodzi ks. biskup Edward Białogłowski, który często posługuje w naszym Sanktuarium. Prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta.

6.W sobotę 14 października Porozumienie Podkarpackich Organizacji Chrześcijańskich, Narodowych i Patriotycznych zaprasza na  manifestację w obronie chrześcijaństwa i suwerenności Polski. W programie: o godz. 12.00 Msza św. w kościele Św. Krzyża, po Mszy św. przemarsz ulicami: 3 Maja, Kościuszki, Słowackiego, Szopena pod pomnik pamięci żołnierzy AK, tam wystąpienia i przyjęcie apelu.

7. W niedzielę, 15 października przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka, zapraszamy do kościoła farnego
w Rzeszowie w sobotę, 14 października na godz. 17.30. W programie: różaniec, Msza św. z kazaniem i wykład na temat przeżywania żałoby.

8. W przyszłą niedzielę po sumie o 12 różaniec z rozważaniami Jana Budziaszka i promocja płyty z koncertu „Jednego serca…” a o godz. 11 na naszych ogrodach ogólnopolskie obchody Hubertusa.
 
9. W przyszłą nedzielę zostanie przeprowadzona wśród wiernych statystyka praktykowania  uczestnictwa w Eucharystii i przystępowania do komunii św.

10. Zapraszamy do sklepiku klasztornego, gdzie można zakupić Pismo św., prasę katolicką, ciekawe pozycje książkowe i dewocjonalia. Zapraszamy też do naszej kawiarenki przy ogrodach gdzie można się napić dobrej herbaty i kawy, zjeść dobre ciastko, ale też znaleźć duży wybór miodów, syropów i ziół zakonnych.

11. Siostry Karmelitanki z Mielca przesłały gorące podziękowania za ofiary złożone na rozbudowę przedszkola. Zebrały kwotę 8 361zł. Zapewniają o modlitwie.

12. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- 8 X: wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa,
- 13 X: bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

13. Dzisiaj jeszcze zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszej bazylice codziennie ma miejsce o 17.45.

14. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności + Wiesław Franciszek Drozd. Jego duszę i bliskich zmarłych polećmy miłosiernemu Bogu.
Autor:Klasztor / 2017-10-08
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.