Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
28 II 2021 r. - II Niedziela Wielkiego Postu
Przeżywamy w naszej parafii Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadza Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. Cieszymy się obecnością Ks. Biskupa wśród nas i prosimy o błogosławieństwo, modlitwę i pasterskie umocnienie.  
 
Spotkania z poszczególnymi grupami parafian są na Mszach świętych wg następującego porządku: o 7.30 – powitanie Ks. Biskupa i spotkanie z Żywym Różańcem i Odnowa w Duchu Świetym, o 9.00 – spotkanie z FZŚ i Wdowami Konsekrowanymi, o 10.30 – spotkanie z dziećmi i młodzieżą (po Mszy św. spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania), o 12.00 - z parafianami w ogólności, o 15.oo - z pozostałymi grupami duszpasterskimi i o 16.30 - zakończenie wizytacji.  
 
Dziś Droga Krzyżowa o 11.30 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.45, a potem Msza św. o 18.30 bez kazania.
Dzisiaj przeżywamy też Niedzielę Ad Gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. Zachęcamy więc gorąco do wsparcia misji poprzez wrzucenie ofiary do skarbony pod chórem. Bóg zapłać!
 
 
W bieżącym tygodniu przypadają miesięczne dni odnowy wewnęt. i tak;W I czwartek – święto św. Kazimierza, królewicza i Msza św. i modlitwy w int. powołań do służby Bożej w Kościele o godz. 18.00.
W I piątek – dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci o 16.30.
W I sobotę - po Mszy św. o 9.00 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. Także w I sobotę odwiedziny chorych ale z racji pandemii tylko tych, którzy o to poproszą.
Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną NMP i swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
Przez Wielki Post przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich. 
 
Droga Krzyżowa w dni powszednie w Wielkim Poście w bazylice w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17:30. 
 


Diecezjalna Poradnia dla Osób Uzależnionych i Współuzależnionych istniejąca przy parafii św. Jadwigi w Rzeszowie przypomina o możliwości skorzystania z jej porad w razie potrzeby. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: natrzezwo.pl 
 


Proszono o ogłoszenie: Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie przy ul. Bernardyńskiej ogłasza zapisy do Przedszkola i Szkoły Podstawowej na przyszły rok szkolny w dniach od 1 do 15 marca. Szkoła zaprasza zainteresowanych rodziców na wirtualny spacer po szkole dostępny na stronie internetowej i do zapisu dzieci. Szczegóły także w sekretariacie szkoły. 
 
Autor:Klasztor / 2021-03-04
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.