Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
28 III 2021 r. - Niedziela Palmowa
Przeżywamy Niedzielę Palmową zwaną także Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynającą Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Przeżyjmy go po chrześcijańsku, pojednani z Bogiem i w trzeźwości. Także dzisiaj przypada XXV Światowy Dzień Młodzieży. Dziś na Mszach św. święcimy palmy. Dziś jeszcze Droga Krzyżowa o 11.30 i Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 17.45.  
 
W związku z ponownym nasilaniem się epidemii bardzo prosimy, aby dbać o zasłonięcie nosa i ust oraz w celu zachowania bezpiecznej odległości zajmować miejsca w całym sanktuarium, a więc nie tylko w bazylice ale także w kaplicy św. Jana Pawła II, na korytarzach kościelnych oraz na korytarzach i w aulach Centrum. Tych, którzy z powodu epidemii nie będą mogli brać udziały w nabożeństwach w sanktuarium prosimy by uczestniczyli w nich poprzez media. 
 
Spowiedź w naszej bazylice w Wielki Poniedziałek, W. Wtorek i W. Środę od 6.00 do 18.00 z przerwą od 12.00 do 13.00. Spowiedź w Wielki Czwartek i W. Piątek od 6.00 do 17.00, a w Wielką Sobotę od 6.00 do 12.00. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę, żebyśmy mogli bez problemu wszystkich wyspowiadać.  
 
W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. I tak: w Wielki Czwartek o godz. 18.00 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej. . Jest ona szczególnie ważna, gdyż jest pamiątką ustanowienia sakramentu Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Prosimy, więc w tym dniu o modlitwę w intencji wszystkich kapłanów, a szczególnie pracujących w naszej wspólnocie. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja w czasie, której m. in. będzie śpiewana I część Gorzkich Żali. Porządek adoracji jest rozpisany na ulotkach oraz dostępny na naszej stronie internetowej. Prosimy się z nim zapoznać i nie żałować czasu i przyjść najlepiej w wyznaczonych dla siebie godzinach.

W Wielki Piątek - od godz. 6.00 - Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy. O godz. 15.00 pierwszy dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego, a o 15.30 Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa oraz o godz. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta i Procesja do Grobu. Po zakończeniu uroczystej liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie w czasie, której będą śpiewane II i III część Gorzkich Żali. Ofiary zbierane w czasie adoracji Krzyża są tradycyjne przeznaczone na sanktuaria w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę - od godz. 6.00 - Adoracja przy Grobie Chrystusa, a od godz. 8.00 do 15.00 - święcenie pokarmów wielkanocnych przy wejściu do bazyliki, a w razie niepogody w auli w centrum. O godz. 15.00 drugi dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego, a godz. 18.00 – Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej, na którą należy zabrać ze sobą świece. Spowiedź w Wielką Sobotę do godz. 12.00. Po Liturgii Wigilii Paschalnej adoracja Najświętszego Sakramentu.

W Niedzielę Zmartwychwstania – Rezurekcja w intencji parafian, wszystkich grup parafialnych, dobrodziejów i pielgrzymów o godz. 6.00. Porządek Mszy św. we Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny jak w niedzielę.

W Wielki Poniedziałek i w Wielką Środę kancelaria parafialna czynna od 17.00 do 18.00, a czasie trwania Triduum Paschalnego tylko w sprawach nie cierpiących zwłoki.  
 
Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu są zbierane przy ołtarzu św. Antoniego. Osoby objęte opieką naszego Zespołu Caritas otrzymają po świętach informację o sposobie i terminie przekazania paczek żywnościowych.  
 
Siostry Prezentki prosiły o ogłoszenie, że prowadzą rekrutację do klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie. Szczegóły na stronie internetowej szkoły oraz na plakacie.
 
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Janda z ul. Kochanowskiego i śp. Marek Brzuchowski z ul. Sienkiewicza.
Wieczny odpoczynek…  
 
Autor:AS / 2021-03-28
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.