Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
28 IV 2019 r. - Święto Miłosierdzia Bożego
1. Dzisiaj za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Dzisiejsze Święto rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: “Miłosierdzie źródłem pojednania”.
 
2. We wtorek 30 kwietnia przypadają imieniny O. Mariana Wachowicza, który od siedmiu lat posługuje w naszym Sanktuarium, pełni też funkcję wikarego parafii. Dostojnemu Solenizantowi wyrażamy wdzięczność za wszelkie dobro i życzymy zdrowia, obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszego solenizanta w poniedziałek o godz. 18 podczas Mszy św., której będzie przewodniczył.
 
3. W środę 1 maja rozpoczynamy Nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej i wspominamy św. Józefa Robotnika. Nabożeństwo Majowe odprawiane będzie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału, szczególnie młodzież i dzieci.
 
4. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz Święto Konstytucji 3 Maja. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w niedzielę. Uroczystości miejskie i wojewódzkie rozpoczną się Mszą św. o godz. 9.30 w Rzeszowskiej Farze. Informujemy, że ze względu na uroczystość, w piątek 3 maja nie obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa.
 
5. W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika. Prośmy go o opiekę nad naszyli domostwami i lasami oraz strażakami, aby ich służba była bezpieczna i skuteczna.
 
6. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, w którą odwiedzimy chorych naszej parafii.
 
7. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Bożego Grobu w Miechowie i do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach w dniu 1 maja. Zwolniło się również  kilka miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 11 do 19 maja. Osoby chętne do wzięcia udziału w pielgrzymkach mogą się zapisać w zakrystii po Mszy św.
 
8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej + Maria Szetela, zam. przy ul. Marszałkowskiej, Teresa Nowak, zam. przy ul. H. Sienkiewicza, Władysław Radaczyński, zam. przy ul. Sienkiewicza, Gustaw Ferenc, zam. przy ul. Grunwaldzkiej i Wiesław Sanecki, zam. przy ul. M. Konopnickiej. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2019-04-28
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.