Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
29 XI 2020 r. - I Niedziela Adwentu
Dzisiaj w naszej wspólnocie wspieramy po Mszach św. Kościół prześladowany, a konkretnie przeżywających ogromne trudności katolików w Republice Centralnej Afryki. Uczyńmy to poprzez złożenie ofiary do skarbony pod chórem w bazylice. Dzisiaj na Mszach św. uroczyste poświęcenie opłatków.
 
 
W tym tygodniu: we wtorek - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. jak w niedzielę, zaś pół godziny przed Mszą św. wieczorną będą Nieszpory ( w tym roku z powodu pandemii bez procesji) i tak będzie przez całą oktawę do 15 grudnia. Przez całą oktawę na Mszach św. wieczornych będą głoszone kazania, które mają niejako zastępować rekolekcje adwentowe i przygotować nasze serca na owocne przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego. Także w tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają kwartalne dni modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin. W przyszłą niedzielę Msza św. i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca o 7.30.
Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 
Roraty w naszej bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 6 rano.  
 
Ze względu na pandemię poświęcone opłatki wigilijne i świece wigilijne z Cartitas’u rozprowadzamy w zakrystii i w sklepiku.  
 
Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, z których przygotowane zostaną paczki świąteczne dla ubogich.
 
 
W związku z trwającym ciągle stanem epidemii przypominamy wszystkim o obowiązku przestrzegania rozporządzeń sanitarnych sanepidu. W naszym sanktuarium o ustanie pandemii codziennie odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i modlimy się pół godziny przed Mszą św. wieczorną: Nieszporami, Nowenną do Matki Bożej lub różańcem. Gdyby któraś grupa duszpasterska działająca przy naszym sanktuarium w ramach apostolstwa świeckich, chciała w któryś dzień tygodnia prowadzić stale różaniec to niech uzgodnią to z O. Kustoszem liderzy danej wspólnoty.
 
 
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Stanisław Chromiak z ul. Podchorążych i śp. Waldemar Różycki z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek...
 
Autor:Klasztor / 2020-12-08
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.