Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 I 2021 r. - II Niedz. po Narodz. Pańskim
Przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Razem z naszymi parafianami i stałymi uczestnikami nabożeństw w bazylice serdecznie pozdrawiamy pielgrzymów i gości, i życzymy owocnego pobytu w naszym Sanktuarium. Dzisiaj jeszcze Nieszpory o 18.00.  
 
W środę uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. W tym dniu obowiązuje w sumieniu udział we Mszy św. W Trzech Króli swoimi ofiarami wspieramy misje zagraniczne oraz po Mszach św. błogosławimy kadzidło i kredę.
W I czwartek Msza św. i modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele o 18.00.
Za tydzień w Niedzielę Chrztu Pańskiego Msza św. i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca o 7.30.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny Urodziny czy Jubileusze, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
W tym roku z racji pandemii nie będzie wizyty kolędowej kapłana w tradycyjnej formie. Zapraszamy natomiast - w ramach tejże wizyty - rodziny z poszczególnych ulic naszej parafii na dodatkową Mszę św. o godz. 19.00 w dniach od 11 do 15 stycznia. Wykaz ulic na poszczególne dni kolędowe znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej. Będzie wtedy poświęcenie wody do pokropienia mieszkania, możliwość zapisania nowych rodzin w kartotece parafialnej i możliwość rozmowy z duszpasterzem na tematy rodzinne i parafialne.  
 
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Słowik z ul. Konopnickiej i śp. Zbigniew Zgórski z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek...  
 
Autor:Klasztor / 2021-01-02
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.