Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 V 2019 r. - Uroczystość N.M.P. Królowej Polski
1. Dzisiaj w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny.  3 maja to również Dzień modlitw za emigrację. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodakach za granicą.
 
2. W najbliższą Niedzielę rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny oraz Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy do indywidualnego czytania Pisma św. 
 
3. W środę 8 maja przeżywamy Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, Patrona Polski. W tym dniu młodzież naszej parafii przyjmie z rąk księdza biskupa sakrament bierzmowania. Uroczystość odbędzie się w kościele Chrystusa Króla o godz 18. Módlmy się w intencji młodzieży o światło Ducha Św. dla nich, oraz by w śród swoich bliskich odnajdywali przykład żywej wiary.
 
4. Ochotnicze Hufce Pracy ogłaszają nabór do bezpłatnego projektu: "Od szkolenia do zatrudnienia - YEI". Projekt adresowany jest do osób młodych od 18 do 25 roku życia, osób nieaktywnych zawodowo, nie pracujących, nie uczących się, także mających opóźnienia w cyklu kształcenia związane z sytuacją życiową lub zdrowotną. Projekt obejmuje zajęcia z doradcą zawodowym, kursy zawodowe ze stypendium i refundacją kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną, staże zawodowe. Dodatkowe informacje można uzyskać w jednostkach terenowych OHP  w całym województwie lub z Podkarpacką Wojewódzką Komendą OHP w Rzeszowie, oraz na stronie  www.podkarpacka.ohp.pl
 
5. Przez cały maj zapraszamy na Nabożeństwa Majowe o godz. 18. Zachęcamy do udziału w tych pięknych maryjnych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież
 
6. Naszą Ojczyznę, oraz rodaków żyjących poza granicami kraju, polecajmy Bogu słowami ks. Piotra Skargi:
 
Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości. 
Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. 
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. 
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Autor:Klasztor / 2019-05-03
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.