Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
31 Niedziela Zwykła
1. Trwa miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe codziennie o 17.30. Po każdym nabożeństwie odprawiana jest Msza święta w intencji wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 
2. Kartki wypominkowe można jeszcze zabierać z przedsionka kościoła i składać w zakrystii.
 
3. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada za pobożne odwiedzenie cmentarza można uzyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania od jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, nawiedzenie cmentarza, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach, w jakich modli się Ojciec Święty.
 
4. Z radością informujemy, że mocą dekretu ks. bpa Kazimierza Górnego nasza Bazylika została wyznaczona na miejsce, w którym w określone dni Roku Wiary można uzyskać odpust zupełny. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną wkrótce podane na stronie internetowej i na plakacie w gablocie przy wejściu do kościoła.
 
5. W niedzielę, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny i udekorowania domów flagami państwowymi.
 
6. W przyszłą niedzielę przeżywać też będziemy IV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, w tym roku poświęcony Kościołowi w Egipcie. Z tej okazji po każdej Mszy świętej będziemy zbierać ofiary do puszek.
 
7. Tydzień temu gościliśmy s. Agnelę, która zbierała pieniądze na dokończenie budowy klasztoru Sióstr Klarysek w Kazachstanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel. Siostra zebrała bez mała 15 tysięcy złotych.
 
8. Zwracamy się z ponowną prośbą do wszystkich, którzy przychodzą wcześniej do kościoła, aby zajmować takie miejsca w ławkach, które umożliwią innym swobodne zajmowanie wolnych miejsc. Przypominamy też, że preferowaną postawą do przyjmowania komunii świętej jest postawa klęcząca. Dotyczy to osób, którym pozwala na to stan zdrowia oraz sytuacji, gdy podłoga w kościele jest sucha, a ilość miejsca - wystarczająca do uklęknięcia. Bądźmy dla siebie uprzejmi. Starajmy się okazywać należny szacunek wszystkim uczestnikom nabożeństw.
 
9. W naszym kiosku klasztornym można kupić tygodniki katolickie „Gość Niedzielny”, „Źródło” oraz „Niedziela”. Zachęcamy też do zapoznania się z ofertą książek o tematyce religijnej i pamiątek z naszego Sanktuarium.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.