Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
31 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj przypada Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów naszego Zakonu. Ogarniamy wszystkich naszą modlitwą.
 
2. Trwa miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe codziennie o 17.30. Po każdym nabożeństwie odprawiana jest Msza święta w intencji wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 
3. Kartki wypominkowe można jeszcze zabierać z przedsionka kościoła i składać w zakrystii.
 
4. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada za pobożne odwiedzenie cmentarza można uzyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania od jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, nawiedzenie cmentarza, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach, w jakich modli się Ojciec Święty.
 
5. W najbliższy piątek w Rzeszowie będzie miała miejsce premiera animowanego filmu familijnego, pt. „Największy cudów”, który jest porywającą historią opowiadającą o Mszy świętej sprawowanej w Kościele katolickim. Film będzie można oglądać od piątku w kinie Helios w Galerii Rzeszów i od soboty w Multikinie w Galerii Millenium. Nasz portal ewangelizacyjny www.żywawiara.pl jest patronem medialnym tej produkcji.
 
6. W sobotę przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie. W tym dniu w naszych modlitwach pamiętajmy szczególne o Ojcu świętym Franciszku.
 
7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy V Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, w tym roku poświęcony Kościołowi w Nigerii. Z tej okazji po każdej Mszy świętej będziemy zbierać ofiary do puszek.
 
8. We wtorek, 12 listopada zapraszamy na katechezę audiowizualną, pt. „Jak żyć z pasją?”. Gościem spotkania będzie znany już w naszym kościele Witek Wilk, który opowie, jak w Bogu odnaleźć siłę do życia pełnego radości i przynoszącego szczęście.
 
9. W naszym kiosku klasztornym można kupić tygodniki katolickie „Gość Niedzielny”, „Źródło” oraz „Niedziela”. Zachęcamy też do zapoznania się z ofertą książek o tematyce religijnej i pamiątek z naszego Sanktuarium. Są już dostępne płyty CD i DVD z tegorocznego koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”, w którym szczególne miejsce zajęła cudowna figura Matki Bożej Rzeszowskiej. 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.