Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
34 Niedziela Zwykła. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
1. W ostatnim czasie w naszym klasztorze nastąpiły zmiany personalne. O. Emil Basak został przeniesiony do Chęcin, gdzie będzie pełnił posługę kapelana sióstr, ekonomem klasztoru został mianowany o. Ryszard Rusinek, a posługę w naszym Sanktuarium rozpoczął o. Radosław Gulba, którego serdecznie witamy.
 
2. Trwa roznoszenie opłatków na wigilijny stół.W tym tygodniu bracia Wawrzyniec i Bonifacy będą odwiedzać naszych parafian wg następującego porządku:
-  w poniedziałek – ul. Syrokomli, Różana oraz Konopnickiej 12 i 14;
-  we wtorek – ul. Marszałkowska 15;
-  we środę – ul. Jałowego 7 i 9 oraz Jabłońskiego 7;
-  we czwartek – ulice: Sobieskiego, Asnyka, Grottgera i Grunwaldzka, kamienice przy ul. Jałowego oraz Bernardyńska i Sokoła.
Serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.
 
3. W poniedziałek i wtorek w auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego przy naszym klasztorze będzie miało miejsce sympozjum z okazji Wielkiego Jubileuszu 500-lecia Sanktuarium. Konferencję rozpoczniemy Mszą świętą sprawowaną pod przewodnictwem ks. inf. Wiesława Szurka, która będzie sprawowana jutro o g. 8.00. Program sympozjum jest dostępny na naszej stronie internetowej: www.bernardyni.rzeszow.pl
 
4. Zespół „Caritas”działający przy naszym klasztorze zaprasza w poniedziałek od 15.00 do 18.00 po artykuły spożywcze. Pomoc przeznaczona jest dla najuboższych rodzin z terenu naszej parafii. Osoby, które chciałyby pomóc w pracy zespołu prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej, albo zostawienie nazwiska i numeru telefonu w zakrystii.
 
5. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzić będzie o. Andrzej Kałamarz. Dziękując czcigodnemu Solenizantowi za jego posługę w Sanktuarium, życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia. Msza święta imieninowa zostanie odprawiona w sobotę o 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Już dzisiaj zapraszamy na roraty, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie o 6.00. Wzorem poprzednich lat prosimy o zaopatrzenie się w lampiony lub świece z okapnikami. W tym roku nie będzie specjalnych rorat dla dzieci. Wszystkich wiernych zapraszamy więc na poranną Mszę świętą.
 
7. We wtorek, 3 grudnia, podczas katechezy audiowizualnej gościć będziemy p. Urszulę Melę, mamę Janka, gościa katechezy z czerwca tego roku. Pani Mela opowie o bardzo trudnych doświadczeniach, przez które przeszła w swoim życiu (pożar domu, śmierć młodszego syna, wypadek Janka) i podzieli się świadectwem swojej wiary. Katecheza będzie nosić tytuł: „Mój własny biegun”.
 
8. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy dwa święta: w piątek – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, a w sobotę – świętego Andrzeja Apostoła.
 
9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu składali datki na rzecz Filipinposzkodowanych przez tajfun. Zebraliśmy 6560 złotych, które zostały przekazane na konto „Caritas Polska”.
 
10. W kiosku klasztornymmożna nabyć prasę katolicką oraz książki o tematyce religijnej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł Marcina Jakimowicza, pt. „Jesień wiary? Żartujecie…” traktujący o Seminarium Odnowy Wiary, które w zeszłym tygodniu zakończyło się w naszym kościele.
 
11. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo wypominkoweo 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.