Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Adwentu
1. Trwa przedświąteczna spowiedź. Dzisiaj i jutro spowiadamy od 6.00 do 19.00. We wtorek spowiedź – od 6.00 do 12.00. Potem kościół zostanie zamknięty i poddany ostatnim przygotowaniom na święta Narodzenia Pańskiego. Informujemy też, że w czasie świąt nie będziemy pełnić posługi w konfesjonale.
 
2. Zapraszamy na ostatnią w tym roku Mszę świętą roratnią, którą we wtorek o 6.00 odprawi ks. bp Kazimierz Górny.
 
3. Pojutrze wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcamy do zachowania tradycyjnych polskich zwyczajów. W tym dniu staramy się pojednać z naszymi wrogami, a także zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie wieczerzy, przed połamaniem się opłatkiem, modlimy się wspólnie i odczytujemy fragment Pisma świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Niedopuszczalne jest spożywanie alkoholu w czasie wieczerzy i przed pasterką. Niech ten niezwykły wieczór będzie wypełniony atmosferą życzliwości i wzajemnej miłości, a nasze domy rozbrzmiewają kolędami. Nie zapomnijmy też o tych, którzy pozostają samotni w domach.
 
4. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny.
 
5. Pasterka w naszej Bazylice rozpocznie się o północy. Tuż przed nią zostanie odsłonięta szopka. Taca z pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 
6. W dzień Bożego Narodzenia, jak i w drugi dzień świąt – Msze święte w naszej Bazylice sprawowane będą wg porządku niedzielnego. W pierwszym dniu o 7.30 Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. bp Edward, natomiast w drugi dzień gościć będziemy biskupa Jana Wątrobę, ordynariusza naszej Diecezji.
 
7. We wtorek zakończyliśmy przedświąteczną akcję przygotowania paczek żywnościowych dla ubogich rodzin i osób z naszej parafii. W tym roku, dzięki Waszej życzliwości, a także zaangażowaniu członków Zespołu „Caritas” i innych życzliwych osób udało się przygotować 107 paczek żywnościowych o łącznej wartości 11.770 zł. W imieniu ubogich składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tak obfitej pomocy.
 
8. Naszych parafian informujemy, że w poniedziałek w godzinach od 15 do 18.30 harcerze będą roznosić Betlejemskie Światło Pokoju na osiedlu Tysiąclecia. Zainteresowani proszeni są o przygotowanie świec. Akcję przeprowadza 66 drużyna Harcerska ZHP Rzeszów. Informujemy też, że Światło Pokoju można też zabrać z naszego kościoła. Świeca wystawiona jest na balaskach przed ołtarzem głównym.
 
9. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć świece „Caritas”, prasę katolicką, a także nowe płyty DVD z katechez audiowizualnych.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.