Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Wielkiego Postu
1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych w naszej Bazylice. Droga krzyżowa sprawowana jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.30. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki o 17.00, a młodzież o 19.10. Przypominamy, że za uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 
2. W najbliższy wtorek rozpocznie się w Rzymie konklawe, w czasie którego zostanie wybrany nowy papież. Bardzo prosimy o szczególną modlitwę w tej intencji. W naszej Bazylice Msza święta o wybór nowego papieża zostanie odprawiona w poniedziałek o 18.30.
 
3. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie „Męskiej grupy”. Osoby, które chciałyby do niej dołączyć prosimy o kontakt z o. Wiktorem.
 
4. W tym tygodniu swoje rekolekcje odprawiać będą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Szkół im. Towarnickiego. Program rekolekcji został podany zainteresowanym przez katechetów w szkole. Prosimy, aby te rekolekcje otoczyć szczególną modlitwą.
 
5. W przyszłą sobotę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się kolejna katecheza z cyklu „Zrozumieć, aby uwierzyć”, w czasie której gościć będziemy ks. Pawła Pietrusiaka. Temat spotkania: „Wierzę w Boga, który umarł na krzyżu”.
 
6. W przyszłą sobotę o g. 9.00 oraz w niedzielę o 9.00, 10.30 i 12.00 w czasie Mszy świętych wystąpi żeński chór z Ukrainy „Salomea”. Po Mszy będzie można nabyć płyty zespołu.
 
7. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice rozpoczną się czterodniowe rekolekcje wielkopostne. Nauki w niedzielę głoszone będą podczas wszystkich Mszy świętych, a w dni powszednie o 9.00 i 18.30. Równolegle z tymi rekolekcjami odbędą się też „2 Męskie rekolekcje u Bernardynów”. Spotkania dla mężczyzn – w poniedziałek, wtorek i środę o 20.00. Rekolekcje prowadzić będzie o. Mirosław Bijata, paulin z Wrocławia. Ulotki dotyczące „Męskich rekolekcji” można zabierać z przedsionka kościoła.
 
8. Od dzisiaj do kosza przy ołtarzu św. Franciszka można składać niepsujące się produkty żywnościowe, z których zostaną przygotowane paczki dla osób ubogich z naszej parafii.
 
9. Do puszki obok ołtarza św. Antoniego można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego.
 
10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli wota dla Matki Bożej, oraz ofiary pieniężne na organizację uroczystości jubileuszowych. Wszystkich otaczamy modlitwą.
 
11. Przypominamy też o możliwości składania świadectw łask i cudów wyproszonych za wstawiennictwem Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
12. W kiosku klasztornym można nabyć prasę katolicką oraz książki poświęcone sprawom duchowym. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” oraz czasopisma dla dzieci i młodzieży.
 
13. Rozpoczęły się zapisy dzieci do pierwszych klas w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Bernardyńskiej 4. Dyrekcja informuje, że są jeszcze wolne miejsca. Potrzeba 2 uczniów, aby powstały dwie klasy pierwsze.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.