Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Zwykła
1. Obchodzimy dzisiaj 4 Niedzielę Zwykłą, ale z racji przypadającego w dniu 3 lutego wspomnienia św. Błażeja patrona wszystkich, którzy muszą dbać o gardło i struny głosowe, po każdej Mszy świętej będzie miało miejsce tradycyjne poświęcenie jabłek.
 
2. Dzisiaj po ostatniej Mszy świętej odbędzie się na spotkanie, pt. „Kapitan Wacław Franciszek Hermach - bohater z III Zakonu”, w czasie którego zostanie przedstawiona postać rzeszowianina, który 100 lat temu został przyjęty do wspólnoty III Zakonu przy naszym klasztorze, a potem zginął z rąk NKWD w Katyniu. Spotkanie poprowadzić p. Kamil Skwirut. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 
3. W najbliższy wtorek w naszej Bazylice będzie miała miejsce katecheza audiowizualna, pt. „Byłem na dnie”. Gościem spotkania będzie mieszkający obecnie w Medjugorie – Wiesław Jindraczek, który opowie o swojej drodze nawrócenia i wyjścia z nałogu narkotykowego. Spotkanie rozpocznie się jak zwykle o 19.10.
 
4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   we wtorek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; po każdej Mszy nastąpi poświęcenie chleba, soli i wody ku czci świętej Agaty;
-   we środę – wspomnienie świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy;
-   we czwartek – wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy; z racji I czwartku miesiąca wieczorna Msza święta zostanie odprawiona w intencji powołań kapłańskich.
 
5. Za tydzień w poniedziałek – 11 lutego obchodzić będziemy światowy dzień chorego. Główne uroczystości diecezjalne w tym dniu odbędą się w naszej Bazylice o g. 9.00. Już dzisiaj prosimy, aby umożliwić osobom chorym i starszym dodarcie do kościoła. Po głównej Mszy świętej osobom chorym będzie udzielany sakrament chorych.
 
6. W związku z wyłączeniem 19 marca 2013 r. analogowego sygnału telewizji naziemnej, Pani Wojewoda kieruje apel do mieszkańców Podkarpacia z prośbą o rozważny zakup nowego sprzętu: dekodera czy telewizora do odbioru telewizji cyfrowej, korzystając z porady rodziny, sąsiadów, czy zaufanych osób.
 
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która dostępna jest w naszym kiosku klasztornym. Zarówno w „Niedzieli” jak i „Gościu Niedzielnym” można znaleźć artykuły poświęcone osobie zmarłego księdza prymasa Glempa. Zachęcamy też do nabywania kalendarza jubileuszowego ze zdjęciami z naszego Sanktuarium, który jest dostępny w cenie 10 złotych.
 
8. Jeszcze dzisiaj– jak w każdą I niedzielę miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.