Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 VIII 2019 r. - XVIII niedziela zwykła
1.Każda niedziela nazywana jest Małą Paschą, bo jest pamiątką zmartwychwstania Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. W Uroczystość Zesłania Ducha Św. oddajemy cześć trzeciej Osobie Boskiej. W lipcu i sierpniu 1932 roku s. Eugenia Ravasio we Francji, miała objawienie  pierwszej Osoby Boskiej – Boga Ojca Stworzyciela, w którym usłyszała m.in.: „Jestem Oceanem Miłości Miłosiernej. Pragnę, aby ludzie mnie poznali i odczuwali, że jestem blisko każdego”. W tym prywatnym objawieniu zatwierdzonym przez ówczesnego biskupa Grenoble, a w 1989 przez  wikariusza generalnego w Watykanie, biskupa Petrusa Canisiusa usłyszała prośbę, o ustanowienie święta Boga Ojca na pierwszą niedzielę sierpnia. Kult ten powoli rozwija się w Kościele katolickim.
 
2. Dzisiaj wyrusza na szlak 42 Piesza Pielgrzymka Rzeszowska na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowej łączności i modlitwy z pielgrzymami za pośrednictwem diecezjalnego Radia VIA, które codziennie transmitować będzie nabożeństwa z pielgrzymki.
 
3. W tym tygodniu przypadają imieniny zakonne naszych współbraci: o. Kajetana Kowalskiego i o. Dominika Siuty. O. Kajetan będzie przewodniczył Mszy św. imieninowej w środę 7 sierpnia o godz. 18, a o. Dominik w czwartek 8 sierpnia, również wieczorem. Serdecznie zapraszamy na wspólną Eucharystię. Czcigodnym Solenizantom dziękujemy za posługę w naszym Sanktuarium i wszelkie dobro, które wnoszą do naszej wspólnoty klasztornej i polecamy ich waszej modlitwie. 
 
4. W najbliższą sobotę – 10 sierpnia w ramach Kina Plenerowego na naszych Ogrodach o godz. 21 zostanie wyświetlony polski film fabularny z 2012 roku pt.: „JESTEŚ BOGIEM” w reżyserii Leszka Dawida. 
 
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w naszej Bazylice odbędzie się recital organowy prof. Władysława Szymańskiego, rektora Akademii Muzycznej  w Katowicach. Koncert organizowany jest w ramach „Podkarpackiego Festiwalu Organowego”. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 
6. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, odpust w Cmolasie, w czwartek św. Dominika, założyciela zakonu kaznodziejskiego, w piątek św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy, w sobotę świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 
7. W związku z pojawiającymi się ofertami sprzedaży relikwiarzy zawierającymi święte relikwie informujemy, że sprzedawanie lub kupowanie relikwii, a także rzeczy poświęconych jest niegodziwe moralnie, gdyż jest ich profanacją, za którą grożą kary kanoniczne (kan. 1376 KPK). 
 
8. Zachęcamy do aktywnego spędzania urlopów, pogłębiania wiedzy religijnej i znajdowania czasu na codzienną modlitwę. Zapraszamy też do naszego sklepiku i do naszej kawiarenki przy Ogrodach, gdzie można zaopatrzyć się w dobre kawy, herbaty, zioła i miody oraz polecane medykamenty wg zakonnych receptur.
Autor:Klasztor / 2019-08-04
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.