Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 X 2020 r. - Uroczystość św. Franciszka z Asyżu
W naszym sanktuarium przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci naszego Ojca Zakonodawcy świętego Franciszka z Asyżu.
 
Dzisiaj  z racji miesiąca różańcowego o godz. 15.00 przy krzyżu upamiętniającym ofiary komunizmu na placu Śreniawitów w Rzeszowie rozpocznie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Uczestnicy procesji przejdą ul. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do naszej bazyliki gdzie Msza św. o 16.30 zakończy procesję. 
 
Również dzisiaj spotkanie uczniów z klas VII i VIII, którzy chcą przystąpić do bierzmowania po Mszy św. o 11.30 w sali Centrum. 
 
W tym tygodniu: w środę - NMP różańcowej;  w przyszłą niedzielę - 20.Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny św. Jana Pawła II dla zdolnej niezamożnej młodzieży „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 
 
Także w przyszłą niedzielę Msza św. o 7.30 i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.
 
Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 
Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00.
 
Przez cały październik przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych (listopadowych) będzie przez cały listopad Msza św. o 18.00 poprzedzona modlitwą z wypominkami. Kartki wypominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych, a przyjmowanie wypominków odbywa się w zakrystii. 
Autor:Klasztor / 2020-10-04
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.